Finance

Česká ekonomika v rozkvětu – co jí pomáhá a co je špatně?

Česká republika je na tom aktuálně velmi příznivě. Nejen, že vzkvétá hlavně cestovní ruch a turistů máme v poslední době hlavně v hlavním městě opravdová kvanta, ale také celková ekonomika je na velmi dobré úrovni. Silnější ekonomika je samozřejmě ta německá, ale také ta česká je nyní opravdu skvělá! Samozřejmě se potýkáme s řadou úspěchů, ale také nás potýkají nejrůznější kritické záležitosti, díky kterým bychom se nejraději odstěhovali. Co je tedy dobře a jaké jsou věci, které nás ze země vyhánějí?

• Nízká nezaměstnanost

Česká republika se nyní může pyšnit unikátním zjištěním, a sice že aktuální nezaměstnanost je nejnižší za posledních devět let. Sice je nezaměstnanost minimální, a to díky sezonním pracím a mnoha brigádám, ale pracovní místa v mnoha společnostech jsou stále neobsazená. Některé společnosti se tedy bohužel perou s červenými čísly, díky kterým jsou nuceni přistoupit k radikálním krokům a změnám v jejich podniku.

• Zvyšující se ceny

Důvod, proč bychom se nejraději odstěhovali ze země, jsou neustále se zvyšující ceny. Díky nim už bohužel neutratíme tak málo v obchodech, jak jsme byli zvyklí. Nyní se bohužel už musíme zaměřit na to, že při každé návštěvě obchodu zaplatíme více a více. Nejvíce se zdražují vajíčka a mléčné výrobky, dále také zelenina a ovoce. Zde jsou ceny vysoké kvůli špatné úrodě, kterou se bohužel nepodařilo zachránit.

• Hypotéka

Ekonomika je sice skvělá, ale možnost koupit si svůj vlastní dům je už takřka mizivá. Do budoucna se dokonce počítá s tím, že koupit si svůj vlastní dům bude moct pouze vyšší třída. Hypotéku totiž aktuálně nejde sehnat ani v devadesátiprocentní podobě – pouze v té osmdesátiprocentní. Jenže kdo má aktuálně našetřeno tři sta tisíc, aby si mohl vzít hypotéku byť osmdesátiprocentní? Navíc úrokové sazby jsou obrovské! A stále rostou.