Finance

Divize DRFG Real Estate od Davida Rusňáka rozšiřuje své nemovitostní portfolio

Do nemovitostního fondu DRFG Real Estate přibyly zajímavé reality a divize investiční skupiny Davida Rusňáka se stává významným hráčem na českém trhu s realitami.

Patrik Tuza zodpovídá za tvorbu a správu portfolia výnosových nemovitostí divize a současně vede úspěšnou brněnskou firmu A PLUS, která se věnuje architektuře, projektování a developmentu.

David Rusňák oceňuje Tuzovy zkušenosti a zázemí společnosti A PLUS zejména při vyhledávání dalších investičních příležitostí a při četných rekonstrukcích nemovitostí v portfoliu.

Srdce Českých Budějovic nově v nemovitostním fondu DRFG

V letošním roce mimo jiné do portfolia DRFG přibyly čtyři domy v srdci Českých Budějovic s důvěryhodnými nájemci. „Nemovitosti jsou na hlavní pěší zóně a tak vykazují z hlediska investora velmi dobrá čísla. Do budoucna se zde otevírá možnost v horních patrech vytvořit kanceláře a byty, o které věřím, že bude velký zájem.“ dodává Tuza.

Rusňákova realitní divize dohromady spravuje portfolio s celkovou hodnotou přes 2,2 miliardy korun. „Do dalšího roku plánujeme realitní investice ve výši okolo 2,5 miliardy korun.“ prozrazuje ambiciózní plány Tuza.

Nemovitosti, které do investiční skupiny nakupujeme, dále rozvíjíme, říká Tuza

Divize DRFG Real Estate se zaměřuje na komerční nemovitosti, retailové parky a obchodní centra a v souvislosti s růstem e-shoppingu roste i návazná potřeba dopravy a logistiky. „V současnosti jednáme o odkoupení několika velkých logistických areálů v západních a středních Čechách.“ prozrazuje Tuza.

„Pro nemovitosti, které do portfolia DRFG nakupujeme máme vždy připraven plán budoucího rozvoje. Nechat nemovitosti, které kupujeme, v aktuálním stavu by se nám za pár let vymstilo.“ pokračuje šéf realitní divize. Možná i z toho důvodu letos navázal Tuza spolupráci se společností OKIN Facilities a.s. „Mám radost, že s námi zavedené společnosti chtějí spolupracovat. Je to pro mě jasným důkazem, že jsme se od vzniku divize posunuli o obrovský kus vpřed.“ dodává Tuza.

Výkonnost obou fondů, nemovitostního i dluhopisového, dlouhodobě vykazuje velmi dobré výsledky. Například nemovitostní fond za loňský rok prokázal nejlepší výsledky ve všech srovnatelných fondech na českém trhu. „Výnos 5,04 % je podle mě potěšující zprávou pro každého našeho investora.“ uzavírá Patrik Tuza.