Finance

Do čeho se vyplatí investovat v době koronavirové?

S příchodem nového typu koronaviru se toho hodně změnilo, o tom není pochyb ani sporu. Kromě toho, že se začala rekordně zvedat nezaměstnanost a začala krachovat jedna společnost za druhou, se také našlo něco pozitivního, a sice se začaly snižovat ceny pohonných hmot nebo to se hypotéky staly rázem dostupnějšími. Kromě toho všeho však koronavirus zasáhl také investiční svět, který se nyní potýká s poklesy. Akciové indexy poklesly o více než dvacet procent, Bitcoiny také poklesly, a to zhruba o deset procent. V souvislosti s klesajícími investicemi se nabízí otázka, jestli se nyní vyplatí do něčeho investovat, a pokud ano, tak do čeho? 

Pokud se již na poli investování nějakou dobu pohybujete, pak víte, že investiční trh je neustále jako na houpačce. V jednu chvilku je sice nahoře, ale za chvíli se opět dostane dolů. Aktuálně se trh nachází na úrovni recese a tam pravděpodobně ještě nějakou dobu zůstane. To však neznamená, že se z toho nevysouká. Ano, zlepší se, ale je to teď jen o trpělivosti.  

Proto pokud máte nějaké peníze stranou, nebojte se je nyní investovat, protože zvýhodnění pak bude opravdu vysoké. Otázkou je, do čeho tedy investovat konkrétně.  

Investice do drahých kovů 

Opět se ukazuje, že zlato je tou nejlepší investicí v době krize. Cena zlata prakticky neustále stoupá, její stoupání je však viditelnější, když všechno ostatní kolem ní klesá. Nejvýrazněji proto roste hodnota zlata v době krize, kdy o něj roste také zájem. Proto pokud zvažujete investici do zlata, pamatujte na to, že s rostoucím zájmem o zlato roste také kupní cena. Nevyplatí se proto dlouho přemýšlet nad touto investicí.  

Investice do nemovitostí 

Jak již bylo zmíněno, koronavirová krize přinesla řadu nového a zajímavého. Především přinesla dostupnější hypotéky, které jdou ruku v ruce s konečně klesajícími nemovitostmi. V případě, byste chtěli investovat, nemovitosti jsou nyní dostupnější než kdy jindy. Neváhejte proto dlouho ani nad touto investicí.