Finance

Efektivní tipy, jak ušetřit na dovolené

Rozhodli jste se vyjet na dovolenou, ale nechcete, aby vás dovolená stála majlant? I když se právě na dovolené má utrácet hlava nehlava, nikdo nechce přijet s jednou kapsou prázdnou a s druhou kapsou vysypanou. Proto je dobré přistupovat i k dovolené jako k něčemu, na čem lze trochu ušetřit, aniž bychom si toho všimli nebo aniž by nám to jakkoli změnilo požitek či zážitek z dovolené.  

Pokud se domníváte, že ušetřit nelze na dovolené, aniž bychom to nepocítili, pak se opravdu pletete. Existuje rovnou několik efektivních tipů, jak ušetřit, aniž by nám to dovolenou zničilo nebo nějak ovlivnilo.  

Tipy, jak na dovolené něco ušetřit 

  • Pokud máte kamarády v zahraničí, proč si nepůjčit byt právě od nich? Přece jen ubytování patří k nejdražším položkám na seznamu, co musíte na dovolené zaplatit, a tak alespoň ubytování byste si tím pádem mohli odškrtnout.  
  • Zkuste si najít ubytování před portál AirBnb. V současné době se zde nabízí ubytování od lidí lidem, což je opravdu skvělé, protože vás ubytování tím pádem nemusí stát doslova majlant.  
  • Pokud máte v plánu navštívit nějakou památku, využívejte dnů s prohlídkami zdarma. Takové dny mají velká i menší muzea a památníky, některé mají celé dny prohlídek zdarma, jiné jen konkrétní hodiny.  
  • Jestliže chcete zavítat do nějakého tamějšího klubu, zásadně choďte do klubu před půlnocí. Zejména dámy budou potěšeny, jelikož v mnohých klubech platí, že dámy, jež přijdou do půlnoci, mají vstup zdarma. 
  • Smlouvání není někdy na škodu. Na ceně se navíc můžete domluvit prakticky kdekoli, tak to zkuste dříve, než vytáhnete peněženku se svou hotovostí.  
  • Pokud chcete blízkým přivézt něco hezkého z dovolené, pak byste měli suvenýry koupit všude jinde než v turistickém centru. Ideální jsou místní trhy, kde nejsou ceny tak přemrštěné jako na nejvíce frekventovaných místech.