Finance

Jak je to s úroky na spořících účtech?

Neustále se mluví o tom, že by lidé měli spořit, že by si měli dávat nějaké peníze stranou. To je samozřejmě pravda, lidé by si měli dávat peníze stranou, ale je třeba uvědomit si, že dávat si peníze pod polštář, to není zrovna dobrý nápad. Pod polštářem nedojde k žádnému zvýhodnění. Pokud si chcete někam uložit úspory, doporučujeme si peníze vložit na spořící účty, které vám zabrání v utracení úspor a které navíc přinesou nějaké zvýhodnění, pokud si tedy vyberete takové spořící účty, které mají třeba skvělé bonusové sazby.  

Jak jsme zmínili, nejlepším nápadem, kam s úsporami, je uložení úspor na některý ze spořících účtů, jež jsou nabízeny na finančním trhu. Při vybírání vhodného spořícího účtu buďte ostražití, přece jen každý spořící účet je opředený zcela jinými podmínkami.  

Neplaťte vysoké poplatky 

V nedávné době se snad všechny banky dohodly na tom, že budou nabízet jen spořící účty bez poplatků. Jako by bylo slovo “poplatky” najednou ve světě bankovnictví obrovským tabu. To je ostatně dobře, poplatky jako takové byly vždycky důvodem, proč lidé do daných spořících účtů nešli.  

V současné době jsou atraktivní právě spořící účty bez poplatků, zároveň také ty, které lze spravovat z pohodlí domova.  

Některé banky nabízí zvýhodněné úroky 

U koho máte svůj běžný účet? Pokud máte svůj běžný účet třeba u společnosti Air Bank, ČSOB nebo u Equa Bank, pak se na vás vztahují výhodnější sazby úroků. Zmíněné banky si totiž pro své stálé a aktivní klienty připravily výhodnější podmínky, které jiní lidé mít nebudou. Aktivním klientem se rozumí klient, který minimálně pětkrát v měsíci zaplatí kartou. Samozřejmě každá banka si pod pojmem aktivní klient představuje někoho jiného, ale aktivnost se odvíjí opravdu od platby kartou.