Jak si Češi šetří na dovolenou?
Jelikož je doba dovolených v plném proudu, nabízí se otázka, jestli lidé někam na dovolenou opravdu vyráží nebo jestli si jedou jen spontánně na výlety, když je čas. Pravdou je, že většina lidí opravdu na dovolenou jede. Nedávné průzkumy ukázaly, že dovolená je pro Čechy doslova svatá. Lidé na dovolenou jsou schopní šetřit opravdu po celý rok, aby si jednou za čas mohli pořádně odpočinout a oddechnout si. Nabízí se však otázka, jak konkrétně si Češi na dovolenou našetří?
Z nedávných průzkumů vyplývá, že Češi moc dobře vědí, na čem šetřit. Šetří na opravdu mnoho věcech, ale jednoho se nechtějí vzdát, a to obědů v restauracích. I když by bylo ekonomičtější a úspornější vařit si v pohodlí domova, lidé si navykli na jezení v restauracích tak moc, že se dobrého jídla v restauracích nechtějí vzdát.
Ovšem i když lidé se nechtějí vzdát obědů a nechtějí na obědech ušetřit, šetří jinde, a to je šlechtí. Jenže kde tedy šetří, na čem šetří, když ne na obědech?
Češi spoří pravidelně
Jak jsme zmínili, Češi jsou schopní si na dovolenou šetřit po celý rok. Z průzkumů vyplývá, že devět z deseti Čechů si spoří pravidelně, a tak posléze není těžké zaplatit dovolenou. Lidé nad svými výdaji a příjmy uvažují opravdu každý den. Zatímco někteří si dopřávají více, jiní samozřejmě zase méně.
Drtivá většina lidí šetří tak, že si nekupují zbytečnosti, že dokonce přemýšlí nad věcí, než si ji koupí. To je opravdu chvályhodné, předchází se tak nákupům z nerozvážnosti, kterým by se lidé měli snažit opravdu vyhýbat.
Lidé si nešetří jen kvůli dovoleným
Samozřejmě si lidé během roku nešetří jenom z toho důvodu, že chtějí jet za rok na skvělou dovolenou. Hlavním důvodem je také to, že chtějí mít nějakou rezervu. Rezervy se rozhodně hodí vždycky, vždyť zákon schválnosti je nevyzpytatelný a automobil nebo spotřebič se nám může pokazit opravdu kdykoli.