Podnikání

Jak stres přetavit v úspěch?

Stav jménem stres nemusíme dlouze představovat, všichni víme, co to znamená a jak se to projevuje či jak se při stresu cítíme. Podle odborníků je stres stavem, který se dostavuje ve chvíli, kdy tělo cítí nějakou hrozbu. Pokud je míra stresu menší, můžeme stres použít i k tomu, abychom se motivovali, abychom se vypořádali s výzvami a abychom pracovali usilovněji než kdy dříve, protože chceme dosáhnout stanovených cílů. I když stres hodnotíme většinou negativně, můžeme ho hravě přetavit v úspěch.  

Samozřejmě mluvíme o situaci, kdy je stresu méně. Pokud se potýkáme s velkým stresem, ten je opravdu tělu škodlivý, může způsobit i choroby nebo negativně ovlivní vztahy s blízkými. A samozřejmě velká míra stresu má negativní dopad i na naši produktivitu.  

Pokud je však míra stresu v těle menší, využijte stres k tomu, abyste byli úspěšnější a produktivnější. Stres může být opravdu skvělým motivačním nástrojem.  

Co ve vás vyvolává stres? 

Abyste mohli stres přetavit v úspěch, musíte vědět, co je spouštěčem stresu, co ve vás stres vyvolává? Každý člověk ví, co ho dostává do stresu. Pokud identifikujeme to, co v nás vyvolává stres, můžeme pomoct mozku k tomu, aby se přepnul z panického stavu do stavu produktivního. Pokud důvod stresu pojmenujeme, najednou tomu budeme snáze čelit a budeme moct být produktivními.  

Velký problém je jen kupa malých problémů 

Jak jsme zmínili, velké množství stresu škodí, proto ho zkuste rozdělit na menší kousky. Přece jen každý velký problém lze rozdělit na množství malých problémů, z nichž plyne jen menší stres. Rozdělit stres na menší porce není nic těžkého, jen si musíte velký problém umět rozdělit na menší kousky.  

Nevíte, z čeho máte stres? 

Nevadí! Zkrátka stres jen přiřaďte k něčemu konkrétnímu, k nějaké konkrétní věci. Působení stresu snížíte jen tak, že stresu propojíte s něčím konkrétním, na tom se shodují ostatně i vědci, kteří přišli na to, že stres může být skvělým motivačním pohonným motorem.