Finance

Jak ušetřit na vodě?

Jaro je tady, což znamená, že spousta lidí začíná šetřit na své letní dovolené. Letní horké dny tu totiž budou coby dup, a tak se není čemu divit, když se lidé umoudřili a začínají házet nějaké drobné do svého růžového prasátka již nyní. Kdo by přece netoužil po krásné slunné exotické dovolené u moře nebo jen po turistické túře v Adršpašských skalách. Ať už však toužíte po jakémkoli oddechu, zaměřte se na finance. Ty totiž na dovolené jaksi plavou mezi prsty, a tak se rok co rok na dovolené utratí opravdu kopa peněz, bez kterých to zkrátka v dnešní době nejde.

Mnoho lidí však netuší, jak vůbec začít šetřit či jak se šetření držet. Ono je to někdy opravdu těžké, protože nikdo nechce dávat své peníze bokem, protože si myslí, že mu následně budou chybět v rozpočtu. Ono to chce však vždy první krok, který zaručí, že letošní dovolená bude jednoznačně stát za to. Nejvíce se lidí naučí šetřit třeba na vodě. I když se jedná o každoměsíční výdej, je lehké ho o něco snížit nebo zaručit, že se při červnovém vyúčtování bude k vám vracet velká část vašich záloh, chce to jen přijít na pár osvědčených způsobů, které vám k většímu množství peněz jednoznačně pomůžou.

1. Sprcha je lepší než relaxace ve vaně

Je jasné, že si mnoho lidí navyklo na to, že po každém dni z práce přijdou domů a napustí si horkou vanu s pěnou, do které se ponoří na více než hodinu svého volného času. Vezmou si oblíbenou knihu, do které se naprosto ponoří stejně tak, jako se ponoří do horké vody. Tento rituál si osvojilo hned několik lidí a bez této aktivity se denně neobejdou. Jenže každodenní napouštění vany je opravdu velký nárůst nákladů, což jistě nechcete. Zkuste tedy tento zvyk trošku omezit a zaměřte se především na sprchování, které také může být velmi odpočinkové.

2. Voda z kohoutku je lepší než balená

Mnoho lidí však nepije vodu ze svého kohoutku a místo ní si kupuje drahé balené vody. Zvažte tuto koupi, protože tyto peníze by hned mohly jít na jiný účel, a sice do vaší peněženky. Při krásné dovolené by se vám jistě šikly.