Finance

Jak ušetřit za pohonné hmoty 

Ceny pohonných hmot se šplhají na maximální přípustné hodnoty a my tak stále musíme přemýšlet nad tím, jak ušetřit za pohonné hmoty. Podívejte se na evergreeny i nové tipy, které vám pomohou s šetřením.  

Porovnávat, to je základ 

Porovnávání vám pomůže s tím, jak ušetřit za pohonné hmoty. Porovnejte cenu, kterou zaplatíte u jednotlivých čerpacích stanic. Vyplatí se vám dojet si pro levnější palivo i pár desítek kilometrů? Budete čerpání nafty možné spojit s další cestou, na kterou se chystáte? Porovnávání a plánování vám pomůže výrazně ušetřit za pohonné hmoty, a to v každém čase.  

MHD jako levnější varianta?  

Dobře si promyslete svou každodenní i aktuální trasu. Je pro vás levnější využít služby městské hromadné dopravy? Nebo je využívání hromadné dopravy příliš nevýhodné? Většinou se pro auto rozhodujeme zejména z důvodu úspory času. Změřte si, jak dlouho vám trvá běžná cesta do práce a zjistěte, kolik času jste skutečně ušetřili. Někdy je totiž časová úspora pouze zdánlivá.  

Je nutné jet sám?  

Pokud jezdíte pravidelně stejnou trasu, podívejte se po možnosti spolujízdy. Můžete brát některé pasažéry cestou do práce, jiné zase cestou z práce. Podobně můžete jezdit zase vy. O náklady na provoz vozidla se tak budete příjemně dělit a nebudete muset řešit zvyšující se ceny pohonných hmot.  

Levnější palivo?  

Vyšlo by vás levněji pořídit si vozidlo na plyn? Nebo máte dokonce v plánu postupně přejít na elektromobilitu? Popřemýšlejte nad tím, jak budete moci ušetřit za běžné výdaje. Opět srovnejte všechny náklady a návratnost nové investice. Bude se vám hodit přejít na jiný typ paliva?  

Bude nutno také přizpůsobit styl jízdy  

Správným stylem jízdy je možné ušetřit některé náklady. Když jezdíte stylem brzda-plyn, není se čemu divit, že jsou vaše účty stále vysoké. Raději se, alespoň na nějakou dobu, zkuste zaměřit na úsporu pohonných hmot.  

Který z tipů vyzkoušíte jako první?