Finance

Jak získat slevy na jízdné 

Využíváte často služby hromadné dopravy a trápí vás jejich vysoké ceny? Připravili jsme pro vás krátký článek, který přináší několik jednoduchých tipů, díky kterým můžete výrazným způsobem ušetřit váš rozpočet. Který z nich si osvojíte ze všech nejdříve? 

Skupinové slevy 

Jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji využívaných slev je sleva pro skupiny cestujících. Jestliže se vás na cesty vydává vícero, rozhodně se na pokladně informujte o možnosti nákupu jedné společné jízdenky. Hromadný nákup znamená mnohdy slevu i v řádu několika desítek procent běžné ceny. 

Zpáteční jízdenky 

Základní slevu představují také zpáteční jízdenky. Pokud se na určité místo vydáváte pouze pro krátkodobé účely a ve stejný den se vracíte domů, bude pro vás tento tarif velmi výhodnou volbou. Zpáteční jízdenky běžně nabízejí i 25 % slevu z běžného jízdného. 

Dlouhodobé jízdenky 

Cestujete stále stejnou trasu do školy nebo práce? Popřemýšlejte nad nákupem dlouhodobých jízdenek. Měsíční, čtvrtletní nebo dokonce roční tarify znamenají odstupňované slevy, které jsou samozřejmě vykoupeny dlouhodobým závazkem. Je proto dobré vždy předem dobře zvážit, zda v daném období budete skutečně jistě cestovat. Pokud ano, dostanete při rozpočítaní na jednotlivé cesty k velmi zajímavým slevám. 

Cena za dálkové cesty 

Samostatnou kategorii tvoří dálkové cesty. Ceny jízdenek se zde odvíjí od charakteru a obsazenosti jednotlivých spojů. Velmi výhodný je nákup jízdenek s dostatečným předstihem. Na poslední chvíli se při vysoké obsazenosti mohou ceny vyšplhat i na několikanásobek běžných. Zároveň také platí, že ceny jsou přijatelnější v méně frekventovaných časech. Snažte se proto natrefit na ideální dobu nákupu a nedělejte unáhlené transakce.