Finance

Kolik stojí takové průměrně vylepšení pokoje pro děti?

Děti jsou samozřejmě něco, co by chtěl mít jednou v životě každý z nás. Většinou si během svého života vyděláváme na rodinu, kterou v budoucnu budeme chtít založit. Kupujeme si byt, bereme si hypotéku, snažím se o to, abychom vytvořili to nejlepší možné zázemí pro dítě. Ovšem je nutné vědět, že až dítě přijde, většinou budete se svým zázemím nespokojeni a budete chtít celý dětský pokoj znovu předělat, vymalovat, zrekonstruovat. Proto si opět šetřete, protože takové vylepšení dětských pokojů není zrovna levná záležitost.

V poslední době jsou děti čím dál náročnější, ale většinou si na své pokoje nestěžují. Sem tam prohodí nějakou poznámku, až jsou starší, protože už třeba nechtějí bydlet se svou sestřičkou nebo bratříčkem pohromadě v jednom pokoji. A tak jsou rodině s pochopením donuceni buď rozdělit jeden pokoj na dva, nebo ten druhý pokoj udělají někde jinde v domě. Ovšem i tato nutnost vyžaduje investici nejen času, ale i peněz.

Kolik tak průměrně vyjde rekonstrukce dětských pokojíčků?

Nejvíce se Češi pouštějí do rekonstrukcí hlavně koupelen a kuchyní. Zde se není čemu divit, vždyť právě v kuchyních a koupelnách se neustále něco mění, a pokud chcete být styloví a moderní, musíte jít s dobou a kupovat si nejmodernější módní trendy. Nicméně dalším v pořadí jsou právě dětské pokoje. Zhruba pětina dotazovaných rodičů, když už dělá rekonstrukci, tak se ji snaží mít pořádně a hlavně na hodně dlouho, tudíž ti upřednostňují rekonstrukce dražší.

Většinou se tak průměrná hodnota rekonstrukce nebo vylepšení dětských pokojíčků pohybuje kolem 50 tisíc korun. Přece jenom řada dětí musí mít v pokoji televizi, další tablet, jiní počítač a další mají třeba dokonce svého malinkatého domácího mazlíčka, který však samozřejmě taky něco stojí.

A co když rodiny na takovou opravu nemají?

Většinou i tak sáhnou po úvěru od stavební spořitelny, což je samozřejmě špatně – na rekonstrukce si raději vydělejte a nepouštějte se do půjček.