Podnikání

Než začnete podnikat aneb tři předem zodpovězené otázky

Podnikání se jeví jako čím dál lepším řešení v situaci, kdy mladí lidé nechtějí jít na vysokou školu. Pokud mají nápad, tak proč se zdržovat úsilím o titul, který nakonec stejně nebudou potřebovat, jelikož jejich nápad vydělá velké množství peněz.

V dnešní době je podnikání čím dál více populárnější, protože se spousta lidí vidí ve známých osobnostech, které založili největší podniky světa, i přestože neměli vzdělání nebo peníze. Jen věřili svému nápadu a uskutečnili ho, i když to nebylo zrovna jednoduché.

Idolem těchto lidí je například Steve Jobs a jeho Apple. Životopisných filmů o něm bylo natočeno nespočet a i roky po své smrti je stále řešeným podnikatelem. Byl to totiž ten typ muže, kterého svět podnikání potřeboval. Věřil, že dokáže změnit svět. Pak ho také změnil.

Než se ovšem i vy vydáte na cestu podnikání, je zapotřebí si položit tři otázky a předem si na ně zodpovědět.

1) Je trh připraven na mou inovaci?

Dalo by se říct, že v dnešní době je vyrobeno již všechno. Vždy se ale najde skulinka, kterou najde jeden chytrý začínající podnikatel. Než uvedete svůj výrobek na trh, dobře si jej zanalyzujte. Jestliže přicházíte s novou aplikací, ujistěte se, že doposud není vyrobena. V dnešní době je přeci i aplikace na vaše zuby, která vám řekne, kde se vám kaz rýsuje a kde je potřeba kartáčkem více zabrat.

2) Jestliže zajišťuji produkt, budu mít zajištěnou dopravu produktu k zákazníkovi?

Pakliže jste si zvolili takovou alternativu, že odešlete svůj výrobek konečnému zákazníkovi, je zapotřebí uvažovat nad dopravou. Měla by být rychlá a pro vás minimálně nákladná.

3) Kolik mě to bude stát a mám vůbec na to?

Otázka financí se musí řešit vždy a za každých okolností. Je nutné si předem vyčíslit náklady a spočítat, zda je k dispozici patřičný kapitál. Bez peněz lze sice rozjet skvělý podnik, ale chce to mít štěstí v neštěstí.