Finance

Pandemie změnila přístup investičních konzultantů, platforma ChytryHonza.cz našla způsob nové komunikace

V období, kdy ekonomiku výrazně sužovala koronavirová pandemie, hledala investiční skupina DRFG cesty, jak být s klienty po finanční stránce stále v kontaktu. Našla je pomocí online nástrojů pro sjednání a elektronický podpis, prostřednictvím servisní organizace ChytryHonza.cz, která náleží do rodiny DRFG Davida Rusňáka. Skupina byla aktivní i ve fondovém byznyse. Již dříve avizovaný fond Czech Development Fund SICAV, a.s., který se zaměřuje na investice do výstavby rezidenčních, výrobních a logistických nemovitostí, byl oficiálně spuštěn v červnu 2021.

 

Online srovnávač ChytryHonza.cz je lídrem na trhu již 13 let

ChytryHonza.cz představuje jeden z prvních online srovnávačů a sjednávačů finančních produktů s vlastní poradenskou sítí v České republice. Ta pojímá bezmála 960 poradců a finančních konzultantů z ČR, kteří klientům zabezpečují okolo 650 produktů od téměř 70 bank, úvěrových společností, pojišťoven, penzijních a investičních společností. Sdružení je lídrem na trhu a představuje unikátní řešení propojení on-line a off-line distribuce finančních služeb.

ChytryHonza.cz působí na tuzemském trhu již od roku 2009. Pod křídla investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka společnost vstoupila na přelomu let 2018/2019. Během dosavadního působení poskytla své služby více než 172 tisícům klientů. Nedávno došlo v organizaci k významné restrukturalizaci a optimalizaci provozu i k podstatným investicím. Například byl pořízen pro potřeby poradců jeden z nejlepších světových CRM systémů – Salesforce.

 

DRFG vidí budoucnost stále ve finančních službách

I v nadcházejících letech plánuje DRFG do finanční oblasti investovat. Tyto služby nabízí prostřednictvím několika etablovaných společností, mezi které patří:

  • EFEKTA-IZ,
  • ROYAL VISION,
  • FINEST Invest,
  • CLEAR Investment,
  • Assetio Solution,
  • Proforza,
  • RAISEUP,
  • NAGE
  • a ChytryHonza.cz.

V těchto firmách úspěšně poskytují své služby špičkoví odborníci z oblasti finančně analytických odvětví, finančního práva a v neposlední řadě i osoby s dlouholetými a bohatými zkušenostmi z distribuce finančních služeb. Především synergie mezi těmito oblastmi přináší zásadní přidanou hodnotu v rámci finančních služeb.

Součástí kooperujících firem je též EFEKTA obchodník s cennými papíry a.s., společnost s více než dvacetiletou historií na českém kapitálovém trhu. Tento nebankovní obchodník vlastní všechny nezbytné licence, korespondující zázemí i letité know-how pro poskytování komplexních služeb souvisejících s investičními nástroji, a to svým klientům i obchodním partnerům.

Autor: Michal Pecka