Finance

PayPal nabízí platby Bitcoinem

PayPal patří k oblíbeným platebním portálům, které se využívají nejen při platbě v e-shopech. Na pomyslném žebříčku oblíbenosti se však v posledních měsících dostal na ještě vyšší příčky, a to díky tomu, že začal nabízet platby pomocí Bitcoinu – virtuální měny, která za poslední měsíce také zaznamenává rekordní nárůst a ohromný úspěch. Po tomto kroku vzrostly akcie společnosti PayPal velmi výrazně, i když to v mnoha lidech vzbudilo spíše rozpaky než radost.  

Pokud bychom měli být konkrétní, s oznámením toho, že začnou platit platby Bitcoinem, vzrostly nejen ceny akcií společnosti, ale také hodnota kryptoměny. Ta se nyní dlouhou dobu pohybuje pod hranicí šedesáti tisíci dolary za jednotku.  

Možnost bude nabízena postupně 

Bylo by však mylné se domnívat, že nabídnutá možnost platby Bitcoinem bude jako mávnutím kouzelného proutku k dispozici všude na světě. S touto možností se nyní teprve začíná, a to v Americe. Během letošního roku by se však měla dostat i do dalších koutů světa.  

Důvodem tohoto kroku není jen to, že Elon Musk, zakladatel společnosti, je fanouškem kryptoměn, ale také domnění, že právě toto rozhodnutí pomůže kryptoměnám k tomu, aby jim lidé porozuměli a přijali je za své. Přece jen mluvíme o platbě budoucnosti, jak to tak vypadá.  

PayPal se nabízí jako digitální peněženka čili si není nutné zřizovat vlastní on-line peněženku.  

PayPal získal i oficiální povolení 

Jak ale bylo zmíněno, i když se najdou jedinci, kteří jsou tímto krokem naprosto nadšení, najdou se také ti, kteří jsou na rozpacích. Nejsou si totiž úplně jistí tím, co tím společnost sleduje. Co se však musí nechat, je, že PayPal zatím jako jediná společnost svého druh una světě získala k podpoře plateb Bitcoinem oficiální povolení od newyorského regulátora finančních služeb.  

Má to i své stinné stránky 

Řada odborníků v souvislosti s tímto upozorňuje na jeden fakt, a sice na to, že se pravděpodobně znásobí i majetek kyberzločinců. Není tajemstvím, že řada těchto lidí zadržuje množství kryptoměny právě ve chvíli, kdy dochází k platbám.