Podnikání

Petr Ludwig ukazuje jiný pohled na svět

Málokterý podnikatel nehledá řešení na otázky své odpovědi v knihách. Úspěšní lidé doposud nepsali opravdu kvantum knih, ze kterých lze čerpat ty nejlepší myšlenky současnosti. Málokdo si rád nepočte zajímavá fakta a možnosti, které nás vedou ke snadným řešením v různých úskalích, do nichž se během podnikatelské činnosti můžeme dostat opravdu snadno. Každý jistě zná výtisk nazvaný „Bohatý táta, chudý táta“, jež ukazuje, že nepotřebujete mít to nejvyšší vzdělání, ale že potřebujete mít hlavně odhodlání a jakousi snahu něco dokázat. Nemůžete se dívat na ostatní a přemýšlet, jestli i vy budete takoví nebo můžete být jiní. Chce to mít svou hlavu a své myšlenky, pomocí kterých dokážete změnit nejen ten svůj svět, ale také svět jiných, a to třeba vašich zaměstnanců.

Jistě jste se také setkali si s knihou nazvanou „Myšlením k bohatství“, která ukazuje právě na to, abyste si pěstovali své vlastní myšlenky, které budou jakýmsi pohonným motorem i ve chvíli, kdy se vám nebude dařit nebo kdy si uvědomíte, že vám nikdo nevěří a každý si myslí, že nedosáhnete se svou firmou takových úspěchů, jakých plánujete nabýt. Jenže takový společnost potřebuje pouze vás a ne ostatní neznámé lidi. Přemýšlejte o své firmě velice a bude velká.

Spousta podnikatelů se ale často potkává i s takovým jevem, kterému se říká prokrastinace. Jedná se o chorobné odkládání povinností a v otázce podnikání se jedná vážně o velký problém, se kterým se mnoho živnostníků nenaučí porvat. Nechuť k práci tedy najednou roste v to, že se octnete na rozcestí, kdy si volíte mezi oblíbeným seriálem a nutností udělat několik faktur. Volíte si samozřejmě seriál, protože v dané chvíli je to jediné, co chcete vidět. Této problematice se do hloubky věnuje Petr Ludwig ve své knize „Konec prokrastinace“, jež se stala naprostým hitem a díky níž se mnoho lidí a především podnikatelů dostalo z tohoto rozcestí. Jak tento boj vyhrát se v ní dočtete samozřejmě také.