Finance

Přejete si ušetřit? Staňte se kutilem v domácnosti!

S rodinou jste si řekli, že toužíte během letních měsíců vyrazit na dlouhou (minimálně čtrnáctidenní) dovolenou? Láká vás moře, slunce, pláž a obrovský hotelový pokoj, v němž nebudete těmi, kteří budou po vašich dětech uklízet? Jistě si na ni nejdříve musíte našetřit. Jak toho ale dosáhnout? Už šetříte tak, že svým blízkým dárky vyrábíte. Dokonce jste investovali do své domácnosti – koupili jste si kvalitní myčku, pračku, troubu i hrnce, roboty a jiné vybavení. Šetření jde ale nějak pomalu. Vystřídejte proto zaměstnání i doma.

Staňte se zahradníkem!

Pokud máte velkou zahradu, nač si najímat zahradníka. Sice vám byl během posledních pár let dobrou rukou a spolehlivým zaměstnancem, ale jsou to pro vás zbytečné náklady. Raději si udělejte dva týdny (vždy třeba v sobotu) čas a postarejte se o své květiny. Třeba můžete dokonce začít pěstovat i svou vlastní zeleninu a ovoce. Ušetříte také pár korun k dobru. Navíc budete mít vlastní bio produkty a pomůžete vašemu zdraví.

Staňte se opravářem!

Žena patří do kuchyně, muž se točí v domácnosti kolem kutilských prací. Ne všude je tomu ovšem tak. Jelikož se stává, že muži bývají opravdu vytížení svým zaměstnáním, bylo by fajn si stejně nechat pár minut volného času na kontrolu domácnosti. Kvůli prasklé žárovce přeci nemusíte volat opraváře, který vám naúčtuje s novou žárovkou obrovskou přirážku, jeho dopravu a i pětiminutovou práci. Jedna taková malá věc by vás mohla přijít velice draho. Zvažte tedy fakt, že byste mohli sem tam zkontrolovat, zda všechno funguje. Navíc předejdete věcem, jako je náhlá porucha pračky nebo spadlá dvířka z kuchyňské skříňky.

Staňte se ženou/mužem v domácnosti!

Vždyť ani za uklízečku nemusíte platit. Jsou to jen další náklady, které si můžete ušetřit na vysněnou dovolenou. Sem tam hoďte prát prádlo, muž se naučí žehlit a žena vytře celý dům. Rozdělení domácích prací vždycky zaručeně funguje. A může vás to dostat třeba na Kubu nebo do Itálie.