Finance

Přilepšete svému rozpočtu krátkodobým pronájmem svého bydlení

Hledáte-li způsob, jak vydělat peníze „navíc“, aniž byste museli opouštět stávající zaměstnání, máme pro vás perfektní tip. Přidejte se k tisícům Čechů, kteří si přivydělávají krátkodobým pronájmem svého bydlení. Co byste měli vědět, než začnete a jak maximalizovat výnos?

V prvé řadě byste si měli uvědomit, že krátkodobý pronájem nemovitosti není tak jednoduchý, jak se možná na první pohled jeví. Ačkoliv si to mnozí lidé myslí, opravdu to nejsou „peníze zdarma“ – každá tisícikoruna vás bude stát úsilí.

Obrovskou výhodou krátkodobého pronájmu je časová flexibilita. Bydlení můžete pronajímat kdykoliv uznáte za vhodné – třeba v době, kdy vyrazíte na dovolenou či na pracovní cestu do zahraničí. Anebo během prodlouženého víkendu, zatímco budete na wellness pobytu. Jenomže kde hledat zájemce o nocleh?

pronájem

Když se řekne krátkodobý pronájem bytu, většinu lidí napadne známá platforma Airbnb, která slouží jako zprostředkovatel. Slušnému zájmu se těší také v České republice a mnozí majitelé nemovitostí si díky ní přijdou na tisíce korun měsíčně. Většinou je to však jen poměrná část maxima. Podstatně vyšší výdělky generují byty, o které se starají profesionální správci.

Profesionální správa pronájmu bytu sice není zadarmo (viz. online kalkulace za správu krátkodobého pronájmu), ale pokud se nemovitosti ujmou zkušení odborníci, dojde k rapidnímu zvýšení výnosu.

K nejznámějším správcům patří specialisté z Let Me Inn, kteří svým klientům zvedají příjmy v průměru o 20 – 50 %. V praxi to znamená, že díky nim vyděláte více, případně stejnou částku za výrazně kratší dobu.

pronájem

A v čem spolupráce spočívá? Správci bytů k pronájmu zajišťují vše od komunikace se zájemci na platformách typu Airbnb přes úklid a údržbu až po optimalizaci cen na základě aktuální poptávky. Jinými slovy se postarají o to, aby pro vás byl pronájem mnohem příjemnějším, ziskovějším a časově nenáročným přivýdělkem.