Půjčky

Proč je výhodné vzít si hypotéku?  

Hypotéka je pro většinu z nás jediná možnost, jak získat vlastní bydlení. Proč je tato forma půjčky vhodná? 

Pořád ještě se to vyplatí 

I když již dochází k regulacím, stále jsou úrokové sazby ve výši, které je možno z běžného platu splácet. Stále se ještě vlastní bydlení vyplatí pro široké spektrum veřejnosti.  

Akce a zvláštní nabídky 

Jelikož je finančních domů, které hypotéky nabízejí, velké množství, stále mezi nimi probíhá konkurenční boj. Vy si tak můžete pohlídat akční nabídku některého z nich a vydat se pro hypotéku právě tam, kde nabízejí nesrovnatelně lepší podmínky.  

Vlastní zázemí 

Zatímco v případě delší pracovní neschopnosti a s tím spojeným obdobím finanční nejistoty nemáte jistotu, že budete moci dále obývat svůj pronájem, v případě vlastního bytu je to jiné. Tvoříte si tak hodnotu, kterou navíc můžete předat i dalším generacím.  

Nutnost stěhování 

Když si koupíte svou vlastní nemovitost, získáváte životní jistotu. V nájmu totiž nikdy nevíte, kdy vám majitel bytu smlouvu vypoví a vy tak budete opět nuceni se stěhovat do jiného místa. Někdy se dokonce stává, že se lidé musejí z nájmu stěhovat i vícekrát za několik málo let. Vlastní bydlení představuje jistotu.  

Možnosti majitele bytu 

Jako majitel bytu nebo rodinného domu si sami určujete, jaké bude jeho vybavení. Nikdo vám tak nemůže zakazovat mít v bytě psa, nebo si vymalovat zdi na barvu, která se vám líbí. Jste skutečně vlastními pány, máte svůj byt pouze pro sebe.  

Výborná forma investice 

Hypotéky jsou skvělou formou, jak investovat. I v případě, že nyní své bydlení řešit nemusíte, se tak to můžete postarat o budoucnost své rodiny a dalších generací. Mít vlastní bydlení bude vždy hodnotná devíza.  

Hypotéka je dobrý životní krok. Jedná se o stále dostupnou formu, jak získat vlastní bydlení. Řešíte bydlení pro sebe, nebo pro své děti?