FinancePůjčky

Profese, které kvůli covidu pravděpodobně nedosáhnou na hypotéku

Koronavirová pandemie nám v mnoha ohledech vrazila pořádnou ránu pod pás. Zatímco někteří přišli o práci, jiní své zaměstnání vůbec nemohli vykonávat. A samozřejmě velkou měrou se to projevilo na stavu naší ekonomiky. Mýlí se ale ten, kdo tvrdí, že všechno zlé je za námi. To nejhorší teprve přijde. A bohužel utrpí nejvíce ti, jejichž činnost nebylo možné během posledního roku a půl vůbec provozovat. Prozraďme si, jaké profese podle všeho nedosáhnou na vlastní bydlení.  

Číšníci, kuchaři i pracovníci hotelů 

Zatímco během koronavirové pandemie hledaly hypoteční sazby své pomyslné dno, nyní se ženou nahoru velice strmým tempem. Mnozí lidé chtějí využít aktuální situace a žádají o půjčku na bydlení dřív, než se sazby dotknou rekordních čísel. Bohužel některým přijde vyrozumění s tím, že jejich žádost byla zamítnuta. Většinou jsou to lidé mající takové profese, jež covid v posledních měsících takřka zakázal.  

Jakousi smůlu mají lidé pracující v pohostinství a cestovním ruchu. Na půjčku na bydlení pravděpodobně nedosáhnou číšníci, kuchaři, ale také majitelé hotelů či obecně další pracovníci těchto zařízení.  

Smutní zůstanou zaměstnanci u filmu čili produkční či zvukaři, kteří kvůli uzavřeným státům nemohli natáčet nejen zahraniční snímky v tuzemských destinacích.  

Trable se budou týkat i podnikatelů 

I když ještě donedávna lidem vadilo, že podnikatelé mají. moha ohledech navrch, nyní jim jejich situaci nikdo nezávidí. Bohužel právě podnikatele nyní trápí trable s podnikáním. Získat úvěr v loňském roce bylo takřka nemožné a bohužel mnozí se ocitli v takové pozici, že jim peníze došli a museli vyhlásit svůj osobní bankrot.  

Banky jsou vůči mnohým podnikatelům nyní stále ještě skeptické, a to kvůli podávanému daňovému přiznání za předcházející rok.