Finance

Průměrná mzda v Česku roste

Stále více obyvatel České republiky se hrne za prací do zahraničí. Není se čemu divit, zahraniční společnosti mají dveře stále otevřené a navíc nabízí nejen lepší pracovní podmínky, ale také především velmi dobré platové ohodnocení. Právě tyto věci lákají velké množství lidé třeba do Londýna, kde je o schopné pracovníky stále zájem. Ovšem i u nás v Česku je stále velká sháňka po schopných pracujících, kteří by zaujali místo ředitelů či vedoucích různých oddělení. Bohužel se však lidé rozhodnou spíše pro zahraniční možnosti, protože ty jsou stále přijatelnější a výhodnější než ty u nás. Proto se firmy potýkají s nedostatkem lidí. Naštěstí však přistoupily k tomu, že zvýší své mzdy. Ty se rozhodla navýšit pětina firem, a tak se díky tomuto faktu rozhodnou pracovníci zůstat.

Zůstat by také mohli zejména proto, že se nyní Česká republika potýká s mnohem lepším průměrným platem. Průměrný plat nám totiž sahá k hranici třiceti tisíc korun, což je fantastické! Jedná se o čtyři celá dvě procenta nahoru! Ovšem pokud bychom odečetli míru inflace, jedná se o nárůst o dvě celá osm procent. Konkrétně se jedná o částku devětadvacet tisíc tři sta, která je tou průměrnou mzdou. Hranici třiceti tisíc tedy je nyní velmi lehké překročit a jistě ji během následujícího roku překročíme.

Ovšem kvůli tomu, že se neustále zdražují i potraviny, si v konečném důsledku opravdu nepřilepšíme. Potraviny jdou s cenami nahoru zejména u mléčných výrobků a u zeleniny, protože úroda se v minulých měsících nevydařila. Kvůli nepřejícímu počasí se zelenina nedočkala světla světa, a tak se tedy zemědělci rozhodli řádně zdražit, aby si vůbec letos něco vydělali. Dobrého pocitu z větších peněz se tedy zrovna nedočkáme, protože nám peníze navíc proklouznou mezi prsty při placení v obchodech, kde budeme stále platit větší sumy peněz.