Půjčky

Půjčka na směnku aneb jak mít pohotově peníze?

Svět půjček je tak velký, že si v něm určitě najdete svůj oblíbený produkt – mezi nimi se nabízí i půjčka na směnku. Půjčka na směnku představuje možnost, jak mít pohotově peníze. Právě podepsání směnky je ale obrovským rizikem. Často kvůli nevýhodné směnce lidé přicházejí o střechu nad hlavou. 

Co je směnka? Proč by se měla půjčka na směnku dvakrát zvážit? 

Směnka je právním dokladem, která dokazuje úmluvu o splácení a to i přesto, že je napsána na cáru papíru. Protože má-li směnka všechny náležitosti, je platná. A je zcela jedno, jestli byla psána na koleně nebo na kusu papírového kapesníku. Směnka je ale také obrovským nástrojem podvodníků. Ti často svou nabídku půjčky na směnku skryjí pod zářivými nápisy, svých sloganů. Ve finále lze pak právě kvůli směnce přijít o střechu nad hlavou. Protože co je psáno, to je dáno. Na směnku narazíte častěji u soukromníků, kteří svou nabídku půjčky obalí nehoráznými úroky. Nebankovní společnosti většinou nemají zapotřebí půjčovat oproti směnce. Ale i takové případy se vyskytují. 

Jak mít pohotově peníze? 

Pohotově peníze na účtu potřebuje někdy každý. Především, když se v domácnosti něco porouchá. Nebo když se jedná o termín před výplatou – dobu, kdy každý z bočních stran peněženky tahá tajné úspory. I půjčka na směnku může vyřešit tento nedostatek. Ale být vámi, tak se spíše poohlédneme po řadě dalších půjček. Jejich širokou nabídku si můžete prohlédnout na stránkách nebankovních společností. Ty jsou známé tím, že nabízejí rychlé a krátkodobé půjčky s nižší částkou půjčky, zato však rychleji splatné. Nebankovní společnosti jsou známé svou velkou vstřícností vůči klientovi – nežádají doklad o výši příjmu, ani jej neprotahují skrz registr dlužníků SOLUS. Půjčka na směnku je tak jen jednou z možností, jak se dostat k penězům.