Půjčky

Rychlá japonská půjčka – podvod nebo ne?

Pokud patříte mezi věrné kamarády televize a sledujete ji i s reklamami, jistě jste si povšimli drobné Japonky, která se mnohdy ukazovala co druhou reklamu mezi pořady. Propagovala převážně rychlou půjčku na cokoliv, tzv. „japonskou půjčku“. Již v reklamě slibovali založení do deseti minut a bez závazků.

Tento typ reklamy ovšem vyvolal řadu spekulací, zda se nejedná o podvod. Vše tomu nasvědčovalo – půjčky zdarma, během několika minut a na vše, co si zlíbíte. I přesto zaujala spoustu lidí, kteří toužili po zdánlivě nezbytných věcech. Člověk by si měl nejdříve uvědomit, zda danou věc nutně potřebuje nebo zda se bez ní nějakou tu chvilku obejde. Pouštět se do hrátek s půjčkami a riskovat situaci, kdy půjčky budou spláceny půjčkami – to za mobilní telefon nebo nové auto opravdu nestojí.

Jestliže kliknete na web Japonské půjčky, ihned vám naskočí vám povědomá Japonka. Najednou si budete moci zvolit, zda toužíte po půjčce do dvaceti tisíc nebo nad tuto částku. Dále na vás bude zářit kýčovitá akce – první půjčka zdarma s nulovými úroky. Vyjede vám zde i ukázkové vypočítání a také formulář zdarma.

Web se zdá být opravdu jednoduchý – právě to také naláká lidi na vážkách. Řeknou si, že pokud to jde tak lehce, zkusí to. Jaká jsou ale fakta?

  • Jedná se o nejvýhodnější půjčku v České republice
  • Účtování nízkých poplatků
  • Nejrychlejší půjčka do deseti minut je však zpoplatněna, nejedná se tedy o půjčku zcela bez poplatků
  • Vše je spojeno pouze s jedním účtem – jak připsaná částka, tak následující splácení

Tudíž i tento druh půjčky má své pro i proti – jako ostatně každá půjčka.  Nenechte se tedy ovlivnit dobře vypadající reklamou nebo výhodnými podmínkami. Vždy se přece propaguje to, co zaujme, ne věci, které přijdou potom. Koloběh půjček je běh na dlouhou trať, pokud si neponecháte chladnou hlavu. Přemýšlejte selským rozumem, nenechte se zmást názory jiných.