Finance

Šetřete rychle a bezbolestně

Vždy je dobré mít pár peněz stranou. Každý má svůj sen, který by si chtěl naplnit, ale častokrát stojí velké peníze. Proto se není čemu divit, když si člověk sem tam hodí do růžového prasátka nějakou tu korunu nebo dvě. Mnoho lidí v dnešní době touží po výrobcích značky Apple, ať už se jedná o iPhony či iPady. Jenže tady se nejedná o levný špás. Pokud nemáte jen tak v kapse sedmnáct tisíc korun, zapomeňte na koupi iPhonu 6s. Na to si asi vážně budete muset našetřit. Jak ale šetřit rychle a bezbolestně? Začněte u těchto pár tipů.

1) Dárky vyrábějte, nekupujte

Vyrobené dárečky potěší převážně ty nejbližší. Budou vás stát maximálně stovku. Obvykle byste utratili mnohem více a oblečení, šperky či knihy. Raději vytvořte určitou vzpomínku a blízcí (především rodiče či prarodiče) budou mnohem šťastnější. Možná zcela nepotěšíte své mladší sourozence, ale ty si poté koupíte lízátky za pětikačku.

2) Pravidlo třiceti dnů

Znáte toto pravidlo? Spočívá v jednoduchém zadání – chcete si něco koupit? A co to je? Napište si přání na papírek a počkejte třicet dnů. Poté si danou věc kupte. Ovšem ještě než to uděláte, se zeptejte sami sebe, zda po ní stále toužíte. Většinou totiž pochopíte, že bez ní dokážete žít.

3) Staré oblečení nevyhazujte!

Převážně ženy mají tu potřebu, že musí mít ve svém šatníku stále něco nového. Řekněte si NE a raději své staré oblečení schovejte do skříně. Móda jde stále vpřed (spíše tedy vzad), takže ani nemrknete okem a kousek bude opět v kurzu. Nebo ho pak pomocí manuálu, na který narazíte na Facebooku, přepracujete na jinou, trendy věc.

4) Úsporné žárovky pro levnější domácnost

Často se stává, že největší finanční zátěží je domácnost. Pokud opravdu utrácíte přemrštěné částky převážně za elektriku, investuje do kvalitních úsporných žárovek. Ty vám do budoucna zaručí nižší náklady. A opět půjdou ušetřené penízky do růžového prasátka.