Půjčky

Na co si lidé na Vánoce půjčují a zbytečně?

Možná je ještě brzy zajímat se o vánoční svátky, ale raději si pojďme zmínit problematiku vánočních svátků nyní, když ještě máme čas, kdy ještě nejsme součástí davového šílenství, kdy ještě nestojíme obrovsky dlouhé fronty v obchodech, protože si chceme koupit jednu jedinou zbytečnost. Vánoční svátky odjakživa měly být jenom o pohodě, o tom, že jsme všichni spolu, ale najednou to tak není. Vše se změnilo.

Vánoce se najednou staly svátky, během kterých se všichni soustředí jenom na rozdávání dárků, což rozhodně není dobré. Lidé si a najednou chtějí dávat jenom to nejdražší, na to nejlevnější ani nekouknou pohledem. Tak jsme si zvykli dávat si drahé dárky, že jsme si neuvědomili, že nás toto velké utrácení může dostat do problémů. Nemusíme totiž mít na běžné zaplacení poplatků, které platíme na začátku měsíce.

Každým rokem dělají lidé tu chybu, že si půjčují.

Na co si půjčují?

Kupodivu si nepůjčují v lednu, kdy nemají po vánočních svátcích ani vindru, ale půjčují si hlavně na vánoční dárky. Jelikož se staly Vánoce hmatatelné, jelikož už nejsou jenom o pohádkách, o rodině a o dobrém jídle, tak bohužel chceme koupit to nejkvalitnější, tudíž i nejdražší, co si mnohdy nemůžeme dovolit.

Pokud jsme rodiče a máme děti, tak chceme dětem splnit to poslední, co si vysní, i když je to poslední model iPhonu. Vánoce nás tak mnohdy vyjdou i na padesát tisíc korun, což běžně bez finanční rezervy nemáme na svém účtu. Jelikož však nechceme blízké zklamat, raději si půjčíme a dostaneme se tak do problémů, které se s námi ještě nějakou tu chvilku bohužel potáhnou.

Za co letos nejvíce budeme utrácet?

Letos rozhodně budeme nejvíce utrácet za elektroniku. Jelikož se společnost Apple předvedla s novými vymoženostmi, lidé po nich zatouží. Jenže kdo by si je kupoval sám, když může požádat někoho druhého, aby mu to dal pod vánoční stromeček. A přesně takto vznikají chvilky, kdy uvažujeme o půjčkách, k nimž rozhodně letos bude v hojné míře zase docházet.