Finance

Správně se pojistit, to je často základním stavebním kamenem rodinného štěstí

Vybrat si ideální pojistku a nemít starosti, to je prostě klíčové. Nastavit vše správně vyžaduje trochu přemýšlení, ale samotné sjednání rozhodně nebude běh na dlouhou trať. Když už se jednou rozhodnete, může být hotovo za několik málo minut – a to se vším všudy, žádné další administrativní formality už pak nečekají. Nemusíte se tísnit ve frontě na pobočce ani zde čekat, než se vás ujme někdo zodpovědný. Ano, jde to prostě snáz, než kdy dříve…

Domácnost by měla být pojištěná, někdy stačí jen pouhá svíčka

Bohužel, předpovídat budoucnost neumíme a problémy může v domácnosti nadělat v podstatě cokoliv, třeba i nehlídaná svíčka nebo prskající omastek z pánvičky na elektrickém sporáku. Požár je pak otázkou minut, vybavení bytu může lehnout popelem poměrně rychle.

Pojištění domácnosti bychom proto neměli podcenit. V případě, že vybavení bytu pojištěné nemáme, nedostaneme od pojišťovny v případě podobné nehody samozřejmě vůbec nic. A shořet mohou i věci řádově za desítky tisíc korun.

Správně se pojistit

Postačí jen jedno, a sice znát přesnou výměru bytu

Pojištění pro domácnost online je jednoduché, stačí jen skutečné minimum údajů. Ohledně vašeho bytu je důležitý v podstatě jen jeden jediný – kolik metrů čtverečních plochy vlastně obýváte? Právě z tohoto koeficientu se vypočte roční pojistné, pak už zadáte jen aktuální kontaktní údaje a vše je v podstatě vyřízené.

Pojistná ochrana může začít platit v podstatě ihned, za ten klid v duši tohle jistě stojí. Snad jen pozor na definice, protože pojištění týkající se domácnosti není samozřejmě tímtéž, čím je pojištění nemovitosti. První varianta se může týkat třeba i vloupání, ale jen za předpokladu, že zabezpečení bylo skutečně dostatečné.