Půjčky

Srovnání nejbezpečnějších půjček na trhu

Každý se může dostat do prekérní situace, kdy peníze nejsou, ale měly by být. V okamžiku, kdy musíte zaplatit důležité poplatky, jako jsou například účty za vodu, elektřinu, plyn, odpadky, popelnice a jiné, vás tlačí čas. Hrdost, kterou pociťujete ve chvíli, kdy se toužíte zeptat na půjčení peněz své rodiny, vás to nakonec nedovolí udělat. A vy jste nuceni půjčit si jinde – nejspíše od banky.

Jaká půjčka je ovšem bezpečná? Která zaručuje nízké úroky a nezavede vás do situací, kdy se cítíte podvedeni? Podívejte se na žebříček nejbezpečnějších půjček na českém trhu.

1. Půjčka od lidí jednoznačně vede

„Jednoduše, od lidí – já jí věřím, rád jí půjčím,“ tak zní převážně velká část reklamy, která běží v televizi mezi pořady již nějaký ten pátek. Jedná se o půjčku „Zonky“ – pro lidi od lidí. Úrok zde činí necelé čtyři procenta.

2. Minutová půjčka – rychlost taktéž frčí

Jelikož v situacích, kdy jste peněz, peníze opravdu potřebujete, požadujete je především rychle. Nezajímají vás okolky, které by vás měly zajímat – a sice úvěry, případné další poplatky a jiné. Jestliže se takto bez rozmyslu pustíte do žádosti o půjčku, požádejte si tedy o „minutovou půjčku“ od EquaBank, a. s. Úrok sice tvoří skoro šest procent, ale řadí se mezi nejbezpečnější půjčky na našem trhu.

3. mPůjčka Plus – zasloužené třetí místo

Jelikož se v poslední době na vrchol oblíbených bank vyšplhala i mBank, není se čemu divit, že obsadila třetí pozici v žebříčku nejbezpečnějších půjček. Sice úrok tvoří bezmála deset procent, přesto nabízí řadu výhod a především bezpečí.

Ať už se ale rozhodnete vybrat si jakoukoli z výše uvedených bezpečných půjček, myslete na to, že jedna půjčka stačí. Nepouštějte se do další půjčky, která bude splácet tu předešlou. Už byste pak nemuseli najít cestu zpátky do světa bez nich. Pořádně zvažte, zda daná věc za půjčku opravdu stojí.