Tipy, jak přeprat únavu, která nám brání v úspěchu

Únava není nic vítaného, bohužel nás může zastihnout kdykoliv. Nejčastěji se stává, že nás únava dožene v době, kdy ji nejméně potřebujeme a kdy ji nejméně očekáváme. Pokud jste lídr nějakého byznysu, nemůžete si dovolit být unavený, protože únava pak hraje hlavní roli ve vašem rozhodování. Abyste únavu zahnali a abyste byli v práci efektivnější a rozhodování nebylo unáhlené, přinášíme vám několik tipů, jak únavu přeprat.

Únava se může dostavit kdykoliv. Jak jsme zmínili, nejvíce se dostavuje v době, kdy pracujeme nebo kdy potřebujeme udělat nějaké velké rozhodnutí, které může posunout náš byznys o úroveň výš. Unavení často býváme z toho důvodu, že jsme se špatně vyspali nebo že už vyprchal kofein, který nás povzbuzoval v práci. Otázkou však je, jak se s únavou poprat či co máme udělat, aby ihned opustila naše tělo.

Dáváte si přestávky?

Jedna přestávka mnohdy nestačí. Pokud neustále sledujete monitor počítače, potřebujete více přestávek. Vaše oči na chvilku potřebují zhasnout, potřebují si od blikajícího monitoru odpočinek. Díky přestávkám výrazně omezíte únavu. Nemusí to být přestávky dlouhé, mohou to být přestávky desetiminutové.

Sedíte správně?

Na únavu má vliv i sezení. Pokud špatně sedíte, mohou vás bolet záda, což ve vás vyvolá únavu. Je třeba mít při sezení u počítače široce rozkročené nohy, stehna mají mírně směřovat dolů. A samozřejmě nohy se vždy musí dotýkat země.

Pijete kávu?

Tak ji omezte. Mnoho lidí si myslí, že bez kávy nemůže začít den, ale mýlí se. Káva je jenom prostředek, který v nás vyvolává únavu. Pokud kofein vyprchá, únava se dostaví ve velkém množství a my jsme najednou zcela nepoužitelní. Místo kávy raději pijte vodu, která vás povzbudí.

Navíc káva tělo dehydratuje, proto ji vyměňte za vodu, která naopak tělo hydratuje dostatečně. Díky tomu, že budete mít dostatečně vodu, si budete dávat i pravidelné přestávky, protože se vám bude chtít na toaletu v jednom kuse.