Půjčky

Triky neférových nebankovních půjček. Dejte si pozor

O půjčku jednoho dne zažádá každý z nás, pokud tedy někdo zázrakem nevyhraje v loterii. Obvykle si půjčujeme na bydlení, někdy si však potřebujeme půjčit i na trochu běžnější věcí, jako je nový spotřebič nebo třeba automobil. V případě, že si chcete půjčku vzít, ať už z jakéhokoli důvodu, měli byste se vyvarovat nekalým a neférovým nebankovním půjčkám, kterých je na finančním trhu nespočetně mnoho. I když Česká národní banka v nedávné době prošla seznam poskytovatelů půjček, z nichž vybrala všechny neférové poskytovatele půjček, nemůžeme si být nikdy přesně jisti tím, jestli je půjčka skutečně tak neférová, jak se jeví na první pohled.  

Nebankovní půjčky jsou dnes daleko oblíbenější než klasické bankovní úvěry, a to převážně díky tomu, že slibují rychlé půjčení potřebných peněz. Buďte však neustále v pozoru a nenechejte se zmást nabídkou, která se na první ohled jeví jako neodolatelná.  

Pozor na půjčky každému a ihned 

Nejvíce v pozoru buďte ve chvíli, pokud narazíte na půjčky pro každého a ihned. Přesně takto začínají všechny podvodné a nekalé půjčky, jež nabízí poskytovatelé, kteří chtějí klienty jen obrat o všechno, co mají. Půjčky každému a ihned často nevyžadují doložení příjmů, stejně tak nekontrolují registry dlužníků, také nevyžadují ani minimální příjem. Co však vyžadují, bývá většinou rušení nemovitostí. Pozor na to.  

Půjčky, které chtějí poplatky předem 

Velký pozor si dejte i na takové půjčky, které chtějí poplatky předem. Nikdy neplaťte za nic předem, do je pravidlo, které se vztahuje jak na půjčky, tak také na běžné nakupování třeba na internetu. Pokud narazíte na půjčku, kde se chce poplatek předem, raději od ní dejte ruce pryč. Peníze, které zaplatíte jako poplatek, totiž neuvidíte stejně jako slibovanou půjčku, o kterou jste si zažádali.  

Nízký úrok na první rok 

Velkým lákadlem jsou nízké úroky, mnohé z nich se však nabízí jen na první rok, poté naskočí na šílená procent sahající třeba až do dvaceti procent. Běžte tedy od podezřele nízkých úroků pryč, zejména se straňte těm, které jsou nabízeny v takto nízké podobě jen jeden rok.