Podnikání

Uspějte v letošním roce. Jaké pozice jsou podle LinkedInu nejžádanější?

Česká republika se stejně jako zbytek světa potýká už rok s koronavirovou pandemií. Zatímco řada lidí se bojí o práci a ztrácí ji, jiní lidé jsou naopak vděční za to, že jejich obor prosperuje. Pokud se nacházíte v pozici zaměstnance, který chce změnit práci nebo který dostal výpověď a nějaké nové zaměstnání si musí najít, nabízíme vám seznam pozic, o které bude v letošním roce (alespoň podle LinkedInu) největší zájem.  

Zdravotnictví 

Není překvapením, že mezi nejžádanější profese patří doktoři, sestřičky a obecně jakákoli podpůrná povolání ve zdravotnictví. Právě tento obor poslední rok čelí obrovskému náporu a každá jedna ztráta pracovníka se projevuje nejen na chodu nemocnice, ale také ovlivňuje nám nabízenou péči. Proto se neustále hledají sestřičky, lékaři i záchranáři, případně také domácí pečovatelé, farmaceuti nebo zdravotničtí asistenti.  

Tvůrci obsahu a digitální marketéři 

Jelikož vlivem koronavirové pandemie došlo k výraznému zrychlení digitalizace jako takové, nemůžeme se divit tomu, že se poptávka zvýšila také po tvůrcích obsahu a digitálních marketérech. Tyto pozice nejsou jedněmi z těch, které by mohly nahradit stroje nebo roboti. Mezi nejžádanější pozice patří hlavně social media manager nebo bloger či podcaster, případně specialista na digitální marketing.  

Výhodou této profese je, že ji prakticky neustále můžete vykonávat z domova.  

Odborníci na duševní zdraví 

Aktuální doba je samozřejmě velmi náročná. I proto mezi nejžádanějšími pozicemi najdeme také odborníky na duševní zdraví. Poptávka po terapeutech, psycholozích a poradcích v této oblasti rapidně roste, ovšem těchto lidí je stejně málo jako výše zmíněných zdravotníků. 

Co je takovým pomyslným minusem, tak nemožnost pracovat z domova. Na druhou stranu aspoň si z domu neuděláte zaměstnání a bude se vám snáze hledat pomyslný balanc mezi osobním a profesním životem.