Finance

V jakých městech se vyplatí koupit investiční nemovitost?

Zájem o koupi nemovitosti stále ještě je, i když se postupně snižuje kvůli zdražujícím se úvěrům z bank. Pokud však stále patříte k aktivním investorům a chcete do svého portfolia přidat další nemovitost určenou třeba k pronájmu, víte, v jakých městech se dnes vyplatí jednu takovou koupit? Sepsali jsme pro vás města, kde vypusťte své pátrací psy. 

Chomutov stojí za zvážení 

Podle časopisu Forbes stojí za zvážení především město Chomutov. Zdejší nemovitosti jsou z pohledu investora nejvýhodnější, ať už se na to díváme z jakéhokoli strany. Podle posledních statistik se roční výnos právě zde pohybuje kolem jedenácti procent v průměru. Největší výnosnost zaznamenaly malé byty, které se zde pronajímají za necelých osm tisíc korun za měsíc (mluvíme o čtyřicetimetrových bytech). 

Pokud byste přesně takovou nemovitost chtěli pořídit, připravte s ideálně šest set tisíc korun. Na této částce zdejší nemovitosti startují. 

Ústí nad Labem vynáší také 

Druhým městem v pořadí je Ústí nad Labem, kde byste našli například působivou zoologickou zahradu. Roční výnos se pohybuje kolem osmi procent. Podle analytiků jsou dnes byty v této lokalitě prodávány značně pod cenou (město díky svým mnohým částem patří do neoblíbených lokalit), ale v následujících letech by se mělo vše zlepšit. A už jenom pro tento výhled stojí investice do zdejších nemovitostí za zvážení.  

Pokud bychom měli brát v potaz onu výnosnost rovnající se zhruba osmi procentům ročně, návratnost se tedy bude rovnat dvanácti létům. 

Ostrava do třetice 

S průměrnou výnosností rovnající se šesti a půl procentům se setkáte také v Ostravě. Toto krajské město tedy nabízí opravdu slibnou návratnost investice. V porovnání s posledními lety zde roste nejen hodnota nemovitostí, ale i výnos u větších bytů.