Vypořádejte se přehledně se stavebním spořením

Mít svůj vlastní dům je snem každého z nás. Přece jenom od svého útlého věku se dáváme na dráhu šetření, protože v dnešní době nic nekoupíme za laskavost nebo za pár korun. V současné době nás stavění domu vyjde na několik set tisíc či na několik milionů – záleží na tom, zda toužíme po dřevostavbě nebo po klasicky postaveném domě. Ostatně na tuto životní událost se dá spořit pomocí stavebních spoření, což jsou v poslední době jediná spoření, která se ještě vyplatí. Spořicí účty jsou už dávno v pase, protože se vyplatí spíše spořit do šuplíku, kde na naše uspořené finance nemůže inflace. Stavební spoření je však stále dobrá varianta spoření, a to právě nyní, kdy hypotéka roste rychlostí blesku a kdy není možné získat hypotéku devadesátiprocentní.

Stavební spoření jednoho dne ovšem budete chtít ukončit. Mnohdy se s tímto ukončením pojí řada nepříjemností, kterým se ale můžeme vyhnout obloukem, pokud o ukončení spoření budeme něco vědět. Pojďte se proto s námi podívat na to, jak lehce, rychle a přehledně se vypořádat s ukončením stavebního spoření. Přece jenom nechcete platit zbytečné sankce nebo poplatky, nebo snad ano?

Musíte spořit alespoň šest let

Pokud toužíte vypovědět stavební spoření, je nutné, abyste se zaměřili na to, jak dlouho vaše smlouva s danou bankovní institucí trvá. Pakliže se chcete vyhnout zbytečně vysokým a nesmyslným poplatkům, měli byste dbát na to, aby vaše smlouva trvala alespoň šest let. Pokud smlouva aspoň šest let trvá, potom se můžete radovat z toho, že vypovědět smlouvu můžete bez jakýchkoli poplatků. Při dřívějším ukončení stavebního spoření musíte bohužel platit určité sankce. Poplatkům se nevyhnete ani tehdy, pokud toužíte po penězích rychleji. Obvykle dostanete vaše úspory ze stavebního spoření do tří měsíců nebo krátce po třech měsících, jestliže však chcete dřívější finance na účtu, musíte si opět zaplatit tuto možnost. Po zaplacení trvá zhruba čtrnáct dní, během kterých vám peníze na účet přijdou.