Finance

Jak začít šetřit na vánoční svátky?

Možná je trochu brzo, ale raději nyní, nežli později, když budeme ve středu davového šílenství, které se s vánočními svátky pojí. Jelikož je tu konec října, to znamená, že zanedlouho budou Vánoce. Čas opravdu utíká jako voda. Říjen utekl šíleně rychle a už je dost možné, že během listopadu napadne klidně i sníh – počasí je nevyzpytatelné. Možná bychom už nyní mohli zvažovat, jestli nezačneme nakupovat vánoční dárky už nyní. Je to přece jenom záležitost, kterou není dobré odkládat.

Jestliže bychom se rozhodli tuto záležitost odložit, pak bohužel – dárky nakonec na pultech obchodů nenajdeme, protože zkrátka nebudou k mání. Je to naprosto běžné, děje se to každý rok a každý rok se necháme napálit a přijdeme do naprosto vyprodaných obchodních domů. Pojďme se tedy nad vánočními dárky zamyslet už nyní. Pokud nakupovat ještě nechcete, pojďte si aspoň našetřit.

Vánoční nákupy jsou vždycky to, co nás zruinuje. Není se čemu divit, vždyť rok co rok jsou věci dražší a dražší. Samozřejmě vánoční svátky nejsou jenom o rozdávání dárků, ale je to hlavně o tom, že jsme všichni spolu, ale na druhou stranu něco pod stromečkem být musí. Jenže právě to „něco“ nás mnohdy dokáže zruinovat po finanční stránce.

Letos tomuto zruinování předcházejme a rozhodněme se udělat tlustou čáru za loňský skoro bankrotem. Pojďte si šetřit.

• práce z domova

Pokud šetření už nestíháte, pak se soustřeďte na brigády z domova, díky nimž budete mít hned našetřeno a vyděláno na vánoční nakupování. Takové práce z domova – to není jenom pochybné plnění obálek reklamním materiálem, ale je to také mnoho jiného. Jsou to různé manuální práce, za které je velice dobře zaplaceno. Mnohdy si tak můžete vydělat i přes pět tisíc korun, což vám značně uleví při nakupování vánočních dárků.

• spoření

Během celého roku jste si mohli spořit. Většinou si lidé odkládají několik tisíc z výplaty, ale nyní se vám to už zrovna nevyplatí. Šetřit však můžete i jinak, například si vymezte nějaký rozpočet na týdenní nákupy a to, co vám zbude, si vhoďte do kasičky. I tak se dá našetřit pár stovek!