Finance

Zvyšují se slevy na děti + další řada výhodných novinek!

Být zaměstnaný má své určité výhody. Přece jenom se poslední dobou setkáváme s tím, že nás hodně lidí nutí do podnikání, i když podnikat nechceme. Zaměstnání je v mnoha ohledech výhodnější než podnikání, a to zejména tehdy, kdy nemusíme odvádět žádné sociální ani zdravotní pojištění. Díky tomu tak ušetříme přibližně čtyři až pět tisíc korun, což je samozřejmě fantastické zjištění. Peníze tak mohou poputovat třeba na konto finanční rezervy. Je však nutné podotknout, že v poslední době se stává zaměstnání ještě o něco zajímavější, a to hlavně proto, že se zvyšují slevy na děti. To ocení rozhodně rodiny s větším počtem dětí – zejména se třemi a více. Zvyšované částky totiž budou už opravdu znatelné.

Zvyšování slev na dani není jedinou změnou!

Aktuálních změn je však mnohem více. Nejvíce však zajímají slevy na dani na děti. Na druhé dítě se totiž zvýší o dva tisíce korun čtyři sta. Dostaneme se tak na částku devatenáct tisíc čtyři sta ročně. Pokud máme další dítě, pak se odečitatelná sleva zvýší o tři a půl tisíce, a tak se ročně dostaneme na částku čtyřiadvaceti tisíc korun. Sleva na jedno dítě zatím však zůstává stejná. Částka třináct tisíc čtyři sta tak stále platí. Ostatní slevy budou znatelné od ledna příštího roku.

Slevy na jedno dítě se však nepohnou, ale zoufat si rodiče určitě nemusí! Od letošního června se totiž schválila novela, která říká, že sleva vzroste taky, ale v trochu pozdějším termínu. Vzroste zhruba o sto padesát korun měsíčně, tudíž o osmnáct set korun. Dostaneme se tak na roční částku patnáct tisíc dvě stě. Tato sleva bude platná ale také začátkem příštího roku, tak se nemusí rodiny s jedním dítětem obávat, že jejich zvýhodněné slevy přijdou až za pár let. Dočkají se jich stejně jako větší rodiny.

Nový daňový balíček ale zpřísňuje podmínky pro vyplácení daňového bonusu.