Podnikání

4 způsoby, jak se motivovat při dosahování vašich cílů 

Dosahování stanovených cílů není procházka růžovou zahradou. Právě naopak. Je to někdy strastiplná cesta plná překážek. Ale jen ti, kteří jsou opředení vytrvalostí a trpělivostí dokážou vyjít tu horu úspěchu. Pakliže jste se na cestu za svým cílem také pustili, existují čtyři způsoby, jak se motivovat, když nevíte, kudy jít. Takových chvílí bude opravdu hodně, kdy budete potřebovat znovu najít to své „proč”. A to je ostatně jeden ze způsobů, jak se motivovat. Ale co ty zbylé tři? 

Citáty nepodceňujte 

Neustále nám na sítích i obecně na internetu kolují citáty nebo výroky slavných a úspěšných osobností. Většinou mluví ze zkušeností, ale mnozí je berou jako velké klišé. Jenže výroky a citáty nejsou jen obyčejnými větami, ale mají hloubku a pořádnou porci motivace. Nepodceňujte proto výroky slavných osobností, někdy dokážou „nakopnout” daleko víc, než čtení knih či zhlédnutí motivačního filmu.  

Jistě mnoho lidí potvrdí, že někdy stačí jenom jeden jediný výrok, který dokáže člověku navrátit pořádnou porci sebedůvěry. Který z citátů je tedy vaším nejoblíbenějším? 

Motivační knihy, když citáty nepomáhají 

Motivovat se k dosažení cílů můžete různými způsoby. Tam, kde nepomáhají výroky, pomůže klasická kniha, kterou možná vnímáte o chlup víc než výrok, který si přečtete během pár vteřin.  

Pokud se rozhodnete pro čtení motivačních knih, nezapomeňte na jednu důležitou věc, a sice na zaškrtávání toho, co vás v knize nejvíce zaujme. Potom se už budete jen vracet k oblíbeným pasážím a vždycky si připomenete to, co si zrovna v tu chvíli připomenout chcete. 

Začněte s něčím malým 

Dělejte úlohu po úloze. Nepouštějte se do plnění velkého cíle, aniž byste na to šli krok po kroku. Při pomyšlení na to, že před vámi je opravdu obrovský úkol, se najednou maximálně vysílíte, a to se negativně projeví na vašem výkonu a produktivitě. Zaměřte se na drobnosti, které, když splníte, vám do žil vlijí nadšení.