Půjčky

Kde se dá získat půjčka na auto?

Nepříjemná nehoda, při kterém si můžete rozbít svůj vůz, se může přihodit kdykoli. Co dělat v takovém okamžiku? Většina lidí nemá hned v záloze potřebnou hotovost, aby si mohla koupit nový vůz, ale přitom auto potřebuje. Neobejde se bez něj, třeba proto, že by se jinak nedostala do práce. Když nemáte možnost financovat svůj vůz, řešení je půjčka.

Může vás to vyjít levněji než leasing

Obvykle u spotřebitelských úvěrů nemusíte uvádět účel jejich využití, ovšem půjčka na auto je trochu něco jiného. Zde jste vázáni účelem použití úvěru. Na nebankovní sektor se v případě půjčky na auto zpravidla obracíte například tehdy, když nechcete absolvovat složité papírování, které je s vyřizováním bankovní půjčky spojeno.

V čem jsou přednosti půjčky, která slouží k pořízení nového či ojetého vozu?

  • Vyjde vás zpravidla levněji než leasing.
  • Budete ji mít schválenou rychle. S délkou splácení a výškou splátek vám pomůže specialista. Vyplníte online formulář a čekáte na vyjádření, zda úvěr dostanete. Jakmile je schválen a peníze převedeny na váš účet, můžete vyrazit pro vůz.
  • Majitelem vozu pořízeným s penězi z půjčky jste hned, nikoli až po splacení všech splátek jako u leasingu. Z toho pak vyplývá další výhoda. Pokud byste se zadlužili a potřebovali rychle peníze, můžete vůz prodat, je vaším majetkem.
  • Neplatíte předem žádné poplatky, nic vás nestojí ani předčasné splacení půjčky.

Zkuste nebankovní úvěr

Z uvedeného popisu vyplývá, že rozhodně stojí za to zvážit pořízení vozu formou úvěru. V takovém případě je vhodná nebankovní půjčka. Samozřejmě je ale třeba zmínit určité nevýhody, například, že vozem ručíte, nebo při úvěru na vyšší částky musíte prokázat nějaký příjem, či že dochází ke kontrole v registrech dlužníků. K financování koupě vozu je možné použít i americkou hypotéku nebo spotřebitelský úvěr na cokoliv.