Podnikání

Inspirativní myšlenky Ingvara Kamprada. Motivují i vás?

Na světě bychom našli celou řadu nejrůznějších úspěšných lidí, miliardářů nebo milionářů, kteří ve svém životě dokázali opravdu mnoho. V současné době se však stále více lidí přiklání k Ingvarovi Kampradovi, kterého můžete znát jako obchodníka a zároveň také zakladatele nadnárodního řetězce s levným nábytkem IKEA. Právě tímto mužem se lidé nechávají inspirovat, jelikož právě on udělal díru do světa bydlení. To ostatně potvrzuje i jeho majetek, který dosáhl výše 43 miliard dolarů.  

Lásku k dekoračnímu nábytku nebo respektive ke světu bydlení jako takovému měl už od malička, kdy už jako desetiletý chlapec obíhal své sousedy s nabídkou dekorací, ryb nebo kuličkových per. I když však později uspěl, zachoval si v sobě tu dětskou skromnost a spořivost.  

Bohužel dnes už zakladatel řetězce s nábytkem není mezi námi. Osudným se mu stal loňský rok, kdy zemřel ve svých jedenadevadesáti letech. Připomeňme si proto jeho nejinspirativnější myšlenky, které mohou motivovat i vás. 

Inspirativní myšlenky Ingvara Kamprada 

  • Jen ti, kteří spí, nedělají žádné chyby.  
  • Není lepšího způsobu, jak vést lidi než být jim příkladem. Pro mě by nikdy nebylo přijatelné cestovat první třídou, když bych věděl, že kolegové sedí ve třídě ekonomické.  
  • Slyšel jsem, že mám už pětaosmdesát let. Zapomněl jsem na to. Nemám čas na to myslet, protože mám hromadu jiných věcí na práci. Nemám čas na umírání.  
  • Nejnebezpečnějším jedem je pocit úspěchu. A protilátkou k němu je, když večer přemýšlíme, co můžete zítra ještě zlepšit.  
  • Tvořivost a víra ve svou práci je nevyhnutelnou složkou úspěchu.  
  • Jestliže chcete maximalizovat výsledky, nestačí lidem jen rozkazovat. Musíte jít dobrým příkladem. Jsem velice hrdý na dodržování pravidel v naší společnosti. 
  • Společnost, která má pocit, že dosáhla svého cíle, začíná rychle stagnovat a ztrácet svou vitalitu.