Finance

Jak ušetřit na oblečení?

Oblečení ke svému životu potřebujeme, utrácíme za něj zpravidla v době, kdy se mění roční období. Bohužel stále přibývá takzvaných nákupních maniaček a nákupních maniaků, kteří nevědí, kdy s nakupováním přestat. Jejich touha po nových věcech je však dostává do tíživých finančních situací, proto zejména těm je určený tento článek. Existuje hned několik způsobů, jak na oblečení ušetřit. Víte, jaké způsoby to jsou?

Jelikož oblečení dnes není to nejlevnější, co na trhu najdeme, měli bychom vědět, jak na oblečení ušetřit. Pokud nevíte, jak na oblečení ušetřit, doporučujeme vám vyzkoušet níže zmíněné způsoby, díky nimž nakupování oblečení nebude tak velký zásah do rodinného rozpočtu.

1) Nakupujte z druhé ruky

Dnes se stále dokola rozebírá téma “recyklace” a také “velkoobchody s oblečením škodí světu”. Pokud začnete nakupovat z druhé roky, zamezíte nejen neustálé výrobě nového oblečení, tudíž neuškodíte světu, ale také vás to nebude tolik stát. Na každém rohu najdete takzvané “sekáče”, v nichž je možné nakoupit opravdu fantastické kousky za skvělé ceny.

Pokud se vám kousky v sekáčích nelíbí, kupte si je přesto a z látek si vyrobte nový stylový model pomocí tvořivé techniky patchwork.

2) Nakupujte ve slevách

Nejvíce nás stojí zejména vánoční svátky, proto nejlépe uděláte, pokud začnete nakupovat ve slevách. Vůbec nevadí, že budete mít dárky už na konci listopadu, důležité je, že vás nebudou stát desítky tisíc, ale jen pár tisíc korun.

3) Využijte staré oblečení na nové kousky

Nemusíte chodit do obchodu, abyste měli krásný nový kousek. Stačí, když svůj starý kousek trochu přetvoříte. Například na staré džíny je možné našít vkusné perličky, které jsou nyní in. To samé je možné udělat s šortkami. Trička se batikují nebo také se na ně našívají perličky. Záleží jen na vaší kreativitě.