Půjčky

Jak úspěšně vyřídit půjčku?  

Dostali jste se do dluhové pasti nebo přemýšlíte nad tím, jak si snáze koupit sedací soupravu nebo osobní automobil? Způsobů, jak úspěšně vyřídit půjčku je hned několik. Abyste však anulovali pravděpodobnost toho, že vám na vaší žádosti přistane spíše červené svítící razítko, držte se několika triků a doporučení.  

Zařiďte si vícero stabilních příjmů 

Pokud není půjčka impulzivním rozhodnutím, které přišlo ze dne na den, můžete si to před podáním žádosti pořádně promyslet a zvýšit si šance na úspěch už jen tím, že si zařídíte vícero stabilních příjmů. Právě stabilní příjem vám zajistí to, že půjčku dostanete a že ji dostanete také v takové výši, v jaké ji získat chcete.  

Co se za stabilní příjem požaduje? Zejména to, že nejste ve zkušební době čili máte smlouvu sjednanou na neurčito. Také se to dnes odvíjí od odvětví, ve kterém pracujete – mělo by to být takové, které nebylo postihnuto aktuální ekonomickou krizí. A ve výsledku je jednou z podmínek také vaše celková bonita.  

Uvažujte nad půjčkou  

Respektive nad její výší. V bankovním světě totiž platí pravidlo, že čím nižší měsíční splátka bude, tím větší šance na úvěr je. Důvod je prostý – čím déle člověk splácí, tím více ve výsledků přeplatí, což je pro bankovní společnosti samozřejmě atraktivní.  

Samozřejmě pokud bude výše úvěru neúměrná tomu, jaký je ve skutečnosti výše vašeho každoměsíčního příjmu, je nízká pravděpodobnost na její získání.  

Připravená úrodná půda 

A tím myslíme to, že připravíte svou historii na to, že ji banka bude procházet. Bude se dívat do registru dlužníků a pakliže přijde na nějaký černý puntík, budete to muset vysvětlovat, tak pozor na to. Pokud však budete vědět, jak jste reálně na tom, můžou se od vás odpíchnout všechny vaše strachy, případně uděláte vše proto, abyste svou bonitu zvýšili.