Podnikání

Jak začít myslet jako milionář?

Cesta k finanční nezávislosti může mít dost trnitá, zejména pokud vám vaše myšlenky zrovna nehrají do karet. Úspěšní lidé proto většinou apelují na ty, kteří na své cestě teprve jsou, aby své myšlení rapidně změnili. Ne nadarmo se říká, že to, na co myslíte, si přitahujete do života. Proto pokud se chcete zařadit mezi milionáře, je načase začít myslet jako milionáři. Jenže jak toho dosáhnout? 

Nenechte se zastrašit 

Strach. Jev, který prochází naprosto každého každým jedním dnem jeho života. Bohužel mnozí se strachem nechávají zastrašit, což je ostatně důvod, proč mnohdy nevytáhnou paty ze své zóny komfortu. Jestliže ale chcete uspět, nesmíte se strachu poddat. 

Ne, nikde se nepíše, že byste se neměli bát. Bojí se naprosto každý a je to naprosto v pořádku. Strach má zkrátka v našich životech své místo. Je ale důležité si zároveň trochu věřit. A to třeba ve chvíli, kdy budete stanovovat ceny za své služby.  

Vybudujte si zdroj pasivního příjmu 

Milionářem se nestanete tak, že budete dnes a denně od osmi do osmi dřít v zaměstnání, kde si dříve uženete bolest zad, než nastřádáte miliony. K bohatství je zapotřebí přistupovat jinak – chytře. Proto si vybudujte pasivní příjem, který bude sám od sebe násobit vaše každoměsíční zisky. V praxi tedy budou peníze pracovat pro vás a vy tak nebudete svůj čas za peníze vyměňovat. 

Je důležité si uvědomit, že náš čas je omezený. A pokud bychom se pokusili vydělat si milion tím, že budeme dnes a denně docházet do práce, pravděpodobně bychom se několikaciferné částky na bankovním kontu asi nedočkali (a pokud ano, tak až na stará kolena, kdybychom pochopili, že život není jen o penězích). Naučte proto své peníze, aby pracovaly pro vás. 

Poznejte rozdíl mezi aktivním a pasivním příjmem 

Tím se však dostáváme k jedné věci, a sice pokud byste chtěli vůbec získat pasivní příjem, musíte nejdříve pochopit, jaký je rozdíl mezi tím aktivním a tím pasivním. Protože pokud se nenaučíte základnímu rozdílu, pasivní si nemůžete vybudovat. 

A jak lze pasivní a aktivní příjem jednoduše definovat? Zatímco za aktivním příjmem stojíme my sami, pro ten pasivní nemusíme hnout prstem.