Podnikání

Proč trávit čas se sebou o samotě? Radí úspěšní

Proč se úspěšní vlastně stávají úspěšnými? Co stojí za jejich bohatstvím a tím, že se mohou naprosto bez výčitek poklepat po rameni a pochválit se tak, jako to ještě nikdy neudělali? Jednou z věcí, která jim dopomohla k úspěchu, je bezesporu jejich myšlení. Ne nadarmo se říká, že to, na co myslíte, si přitahujete do života. A vedle toho je to i pobyt o samotě. Protože takto strávený čas má mnoho pozitiv. 

Bohužel ne každý dokáže pobýt sám se sebou o samotě. Většinou na to nemá čas, jindy zase automaticky sahá po mobilním telefonu a ponoří se do on-line světa. Jenže je to škoda. Úspěšní vědí, že takto strávený čas má celou spoustu benefitů. 

Pro vyšší produktivitu 

Kupříkladu se tím zvyšuje naše celková produktivita. Neustálá blízkost nejen kolegů v práci, ale také členů domácnosti zabíjí naši produktivitu, což prokázal dokonce i nejeden průzkum. Abychom v práci podali skvělé výkony, je zapotřebí, abychom měli dostatek soukromí.  

Nemusíte samozřejmě meditovat nebo dělat podobné ezoterické či spirituální věci. Můžete udělat jednu věc, a sice jít třeba na procházku.  

Pro mentální odolnost 

Také se prokázalo, že pobyt o samotě zvyšuje mentální odolnost. Nejeden člověk touží po snadném zvládání stresu či po neutuchající spokojenosti nebo po dlouhotrvajícím pocitu štěstí. Když se však nechá rozhodit každou maličkostí, jeho sen se rozplyne jako pára nad hrncem. Když však bude trávit nějakou dobu o samotě, zvýší se tím nejen pocit štěstí, ale také se znásobí odolnost proti depresím a člověk bude rázem spokojenější. 

Pro zalarmování kreativity 

Nebo vám chybí spíše pořádná porce kreativity? Opět stačí, když nějakou dobu pobydete sami o samotě. Během takto strávené chvilky si budete moct projít veškeré vaše myšlenky, pohrát si s nimi a ve výsledku se stanete více kreativními. Vaše hlava totiž bude otevřená novým nápadům a možnostem, nebude žít v zajetém nepořádku.