Podnikání

Kam vás mohou posunout takzvaní “hejtři”?

Jste podnikatelem? Pak jste se jistě setkali s kritikou. Kritika je dnes na denním pořádku každého z nás. Nemusíme být podnikateli, abychom se s kritikou setkali. Žijeme zkrátka v době, kdy lidé závidí a hádají se kvůli věcem, kvůli nimž by se nikdy hádat neměli. Pokud někdo něco nemá, pokud někdo někomu něco závidí, najednou se začnou pomlouvat a začnou na sebe házet špínu. Mnozí lidé si z kritiky dělají těžkou hlavu, jiní si z ní vezmou to dobré a postaví se jí čelem. A jen takovým lidem můžou takzvaní “hejtři” pomoct založit parádní byznys. Slova “hejtrů” totiž posouvají a mohou posunout kohokoli. Je jen třeba vědět, co nám pomluvy přináší a jak je obrátit ke svému prospěchu.

1) Motivace

Pomluvy a nenávistné výkřiky vás mohou výrazně motivovat. Když se totiž octnete v pozici kritizovaného člověka, najednou vidíte, že jste zcela jinde než ten, kdo vás pomlouvá a kritizuje. Takoví lidé často hovoří za vašimi zády, což ovšem svědčí o tom, že za vašimi zády i zůstanou. Nechte se tedy motivovat jejich neúspěchem a jen se snažte být jinde, než kde jsou oni. Motivujte se a snažte se dosáhnout úspěchu, nikoli neúspěchu, v jakém žijí ti, kteří vám závidí.

2) Inspirujte se

I když to zní paradoxně, i od lidí, kteří vás kritizují, se můžete inspirovat. Když vás totiž pomlouvají a kritizují vás, najednou výrazně poukazují na své slabé stránky a na svou nehezkou povahu. Inspirujte se jimi a staňte se jejich pravým opakem. I hejtři z vás mohou udělat osobnost, jakou se chcete stát, aniž by to oni sami tušili.

Vždy se říká, že ti, kteří vás nechtějí posunout dát, kteří vám nevěří, vás nakonec posunou tak daleko, kam jste ani neviděli či nechtěli jít. A až se dozví, že jste uspěli díky nim, rupnou závistí!

3) Uvědomění

Díky kritice dojde ve vašem nitru k jakémusi uvědomění. Uvědomíte si, že takzvané “hejtování” jenom ničí nejen zdraví, ale především vztahy. Uvědomíte si, jakou osobou se nikdy nechcete stát.