Podnikání

Nápady, jak začít podnikat na internetu bez investic

Současná doba přeje podnikání na internetu. Jsou přitom možnosti, jak se do toho pustit rovnou a bez nutnosti investic. Jak na to?  

Blogování 

Dnes se sice s bloggery roztrhl pytel, ale stále jsou možnosti, jak oslovit. Obzvláště v případě, kdy máte nějakou netradiční zájmovou činnost, nebo velké literární nadání. Blog navštěvují lidé a vydělá vám například pomocí affiliate marketingu.  

Affiliate marketing 

Máte svůj vlastní blog nebo webovou stránku a chcete z ní mít peníze. Umístíte na ni banner společnosti, která vám bude platit za každý proklik na stránku. Jak se k těmto firmám dostanete? Zadejte si inzerát, nebo je kontaktujte přímo. Je to vzájemná pomoc, kterou uvítáte jak vy, tak daná společnost.  

Online kurzy čehokoliv 

Jste šikovný truhlář a umíte pomocí videa vysvětlit, jak vyrábíte jednoduchou stoličku? Nebo si přejete naučit šít děti školního věku? Vytvořte si vlastní online kurz. Stačí vám kamera a základní střihačské dovednosti. Žádné investice, pouze váš čas.  

Dropshipping 

Stanete se maloobchodníkem. Zboží sice budete prodávat, ale nebudete jej posílat. O doručení se totiž postará velkoobchodník. Můžete zkusit navázat kontakt s Amazonem a dalšími zahraničními projekty.  

Prodávejte nepotřebné věci 

Co takhle přivydělat si pár peněz prodejem toho, co už máte vy nebo vaši známí, a nepotřebujete to? Zkuste nabízet oblečení i potřeby, které již nevyužíváte. Hodí se každá stovka navíc.  

Správa sociálních sítí 

Stále více společností hledá někoho, kdo by jim spravoval účty na sociálních sítích. Budete k tomu potřebovat pouze znalosti, žádné peníze. Vyznáte se ve Facebook Business Creator? Baví vás Instagram a Twitter? Také na TikTok se přesouvá řada firem. Budete správcem jejich obsahu?  

Už se těšíte, až se vrhnete do online podnikání? Chce to jen odvahu a rozvahu. Vyberte si odvětví, které vás bude nejvíce bavit.