Podnikání

Nejlepší dárky pro obchodního partnera: nebojte se originality, ale nepřežeňte to 

Obdarovávat v pracovní sféře není vždy jednoduché, protože obdarovaného znáte především z jeho profesní stránky. Pravda, občas může řeč zabrousit i do osobní roviny, díky čemuž se vám může podařit vytvořit dárek na míru. Naštěstí existují dárky, které jsou jak univerzální, tak také originální. Darovat je můžete zkrátka komukoliv a kdykoli v roce. Takovým dárkem může být například čokoláda nebo speciální hrnky, které darujete například z recyklovaných materiálů. Nebojte se na některé produkty připojit svoje logo! 

Zápalky s potištěnou krabičkou 

Zejména na Vánoce se může hodit darovat svíčku i se zápalkami. Říkáte si, co je na tom originálního? To, že svíčku můžete vybavit vlastním logem nebo zvolit zápalky se speciální potištěnou krabičkou. Jaký bude motiv na krabičce zápalek je jen na vás. Může souviset s vaší obchodní činností nebo například přímo se zájmy obdarovaného. Zejména ženy si na svíčky potrpí, a pokud jde navíc o nekuřačky, zápalky jim přijdou velmi vhod! 

Pálenka, káva nebo čaj 

I tyto obyčejné věci můžete obohatit speciálním potiskem s logem vaší společnosti a speciálním názvem, který zaujme. Na všech produktech může být například nějaká vtipná fráze nebo něco, co je pro oblast vašeho podnikání typické. Takové dárky jsou obecně velmi rády přijímány. Jsou milé a zároveň praktické. Jen si dejte pozor na kvalitu těchto produktů. 

Tipy, jak na skvělé dárky pro obchodního partnera 

  • Nebojte se dárky opatřit logem společnosti. Díky tomu bude mít obdarovaný lepší povědomí o tom, od koho který dárek vlastně dostal. 
  • Buďte originální, ale nepřežeňte to! Dárky by neměly vyjadřovat například vaše politické postoje nebo urážet nějakou skupinu lidí. 
  • Neopakujte se. I když jste vymysleli dárek, který byl originální a mezi obchodními partnery nebo zákazníky oblíbený, příští rok jej už neopakujte. Zkuste přijít s něčím, co bude minimálně stejně dobré.