Finance

Neplaťte za topení více, než je běžné. Víme, jak na topení ušetřit

Letošní topné sezony se všichni obávali, a to především proto, že letošní energie šly s cenami opravdu velice, velice vysoko. V současné době se zdražuje nejen plyn, ale také elektrické energie, což znamená, že spořit si na dovolenou půjde těžko. Tedy existuje několik způsobů, jak ušetřit třeba na topení.

Topná sezona je v plném proudu a mnozí lidé už si nemohou změnit svého dodavatele energií. Mají tedy jedinou možnost, a sice musí změnit své návyky. Jen jejich návyky a konkrétně zlozvyky se podílí na tom, že jejich účty za topení jsou vyšší, než je obvyklé. Odbourejte své návyky a najednou topení nebude tak drahou záležitostí.

Termostat je nenahraditelná investice

Aby nám nebylo zima, když přijdeme domů, mnozí lidé topí celé dny, i když jsou v práci. Jenže lepší by bylo, kdyby se celý den byt nevytápěl, ale teplo bylo zrovna ve chvíli, když přijdeme domů. S tím nám pomůže termostat, do něhož se rozhodně vyplatí investovat. Termostat je geniální pomocník, který bude teplotu v interiéru v době vaší nepřítomnosti udržovat na minimu, ovšem v době, kdy se budete blížit k domovu, teplotu zvedne na stupeň, jež je pro vás přijatelný. Díky termostatu tak nebudete vytápět byt v době, kdy nejste doma, tudíž budete mít své investice pod kontrolou.

Termostat je rozhodně lepší volbou, než když budete topení přes den vypínat. Mnozí lidé jsou toho názoru, že se ušetří, když se topení přes den vypne, ale tím si jen bereme peníze z kapes. Raději teplotu jen snižte a při příchodu domů ji zase zvyšte.

Nevětrejte, když je vám horko

Mnozí lidé mají doma přetopeno, což samozřejmě není dobře. Pokud máte v domě také přetopeno, topení ztlumte, nevětrejte. Mnozí lidé se chtějí jen trochu ochladit, proto otevřou okno a větrají dlouhé hodiny. Neuvědomují si však, že tímto způsobem vyhazují peníze z okna.