Podnikání

I dvacátníci mohou podnikat, když si nechají poradit. Co radí nejúspěšnější lidé světa?

Rozjet byznys je možné v každém věku. Nejúspěšnějšími se stávají mladí lidé, kteří se nebojí. Mnozí jedinci ze starší generace by rádi svůj byznys rozjeli, ovšem už z toho mají strach. Bojí se risku, které podnikání přináší. Mladí lidé však mají ještě víru v úspěch, nebojí se rizika, protože ještě nemají, co ztratit. Nemají rodinu, kterou musí živit, nepotřebují k životu více než peníze na nájemné. Mají stále velké odhodlání, které jim přinese obrovský úspěch, ovšem musí si nechat poradit. Pár rad do začátků ještě nikoho neudělalo slabým, nýbrž silnějším. Nejlépe udělají, pokud si nechají poradit od úspěšnějších. A co úspěšnější lidé radí mladým lidem ve věku dvaceti let?

I když jsou mladí lidé, konkrétně dvacátníci, plní elánu, neznají svět tak, jak ho znají dospělí, proto se mohou dostat do situací, kdy budou chtít své podnikání vzdát. Jenže v takových chvílích musí zatnout zuby a nechat se inspirovat výroky úspěšnějších.

Počítejte s kritikou, radí SuzeOrman

Málokterý budoucí byznysmen si ve své hlavě s plánem úspěšného podnikání představí i kritiku. Ta zkrátka s každým úspěchem přijde, bohužel mnohé skolí a zlomí. SuzeOrman, spisovatelka a motivační řečnice, však mladým říká, že kritika je důkaz toho, že jste úspěšnější než vaši známí. S úspěchem vždycky přichází i kritika, kterou sice nepotřebujete, jenže lidé jsou závistiví a chtějí vás strhnout k zemi, srazit vás, abyste se dostali na stejnou úroveň, na jaké jsou.

Nevyhýbejte se novým příležitostem, doporučuje Eric Schmidt

EricaSchimdta můžete znát jako miliardáře a předsedou společnosti Google. Tento člověk moc dobře ví, jak se vyplatí říkat ”ano” na více věcí. A všem mladým podnikatelům radí, aby se nevyhýbali novým příležitostem. Velmi často říká: ,,Říkejte ANO pozváním do nových zemí, říkejte ANO na střetnutí se s novými lidmi, říkejte ANO, abyste se naučili něco nové, abyste něco nové viděli a poznali.