Finance

Neutrácejte za své zlozvyky

Zlozvyky má každý své. Mezi ty nejčastější však patří kouření a alkohol. Kouření by se ještě mohlo brát, protože se po této aktivitě lidé nechovají arogantně, agresivně či jinak. Dbejte však na to, aby vám velká míra cigaret za den neublížila. Ono samotné kouření samozřejmě škodí zdraví, ale pokud jste již dlouhodobý kuřák, těžko se vám přestává. Jistě jste i ochotni dát za tento zlozvyk více peněz, protože se právě cigarety řadí k těm věcem, za které platíme stále více. Vašim ratolestem určitě může tento zlozvyk vadit, ale starého psa novým kouskům nenaučí.

V průměru každý takový závislý na kouření denně vykouří zhruba třináct cigaret, což je ohromný počet. Jedná se tedy o krabičku cigaret na dva dny a v přepočtu zhruba na patnáct set za měsíc. Nejen tedy, že nás obírá o zdraví, krásu a díky němu nabývá naše tvář na vráskách a následně i na stresových situacích, tento zlozvyk nám také řádně hrabe do našich peněženek, které se i nyní – dlouho po vánočních svátcích – nemuseli ještě vzpamatovat z anorexie, kterou za prosincový a následně i za lednový měsíc prodělala.

Dalším zlozvykem je samozřejmě alkohol. Ten je u spousty lidí naprosto otřesný, protože pití alkoholu považují za denní rutinu – takřka za minutovou rutinu. Po pár hltech jsou už hodně agresivní, sprostí a arogantní, což jsou mnohem horší vlastnosti než ty, které způsobuje kouření. Zdraví nám poškozuje stejně tak. Navíc se s tímto zlozvykem nedá jen tak lehce bojovat – bývá to většinou boj na trošku delší trať, než co by se jednalo o odnaučení kouření. Navíc i tento zlozvyk nám začal hodně podražovat. Lidé pijící často takové moky si taktéž hrábnou dobře do peněženky. Pomalu, ale jistě se přibližují k cifře, kterou utratí kuřáci za své cigarety. Díky tomu, že inflace stále roste, porostou neskutečnou rychlostí i tyto ceny právě těchto zlozvyků.