Finance

Nízké ceny pohonných hmot dosahují stále nižších čísel!

V poslední době se mnohdy zastavujeme nad aktuálními novinkami v našem světě. Česká republika se nyní potýká s velice dobrou ekonomikou, kterou jednoznačně způsobuje vyrovnaná a zpomalená inflace, dále také nízká nezaměstnanost a hlavně velká možnost najít pracovní pozici podle našich představ. Ostatně je nutné zmínit, že nejsou jenom klady, s nimiž se potýkáme, ale také zápory. Ty jsou bohužel trochu více zásadní. Jedná se zejména o nedostatek pracovníků, díky čemuž se společnosti dostávají do patových situací, dále také je nutné zmínit i neustále rostoucí ceny potravin. Tak, jak jsme byli zvyklí chodit na benzinové pumpy se stále větším obnosem peněz, nyní tak musíme chodit do obchodu, protože právě v obchodech se zaplatí stále více a více, a to zejména za mléčné výrobky nebo za ovoce či zeleninu. Výraznou výhodu teda mají ti, kteří chovají svou vlastní drůbež a kteří pěstují svou vlastní zeleninu či mají svou vlastní zahradu s ovocnými stromy.

Překvapivé zjištění však bylo v poslední době to, že se potýkáme s nejnižšími cenami pohonných hmot, které jsou nejlevnější od minulého roku. V obchodech sice utratíme více, ovšem na benzinových stanicích trochu ušetříme. Jak moc však ceny klesly a kde je nejdráž?

Netankujte v hlavním městě!

Ceny pohonných hmot klesají i přes neustále vyšší cenu ropy. Kdo ví, jak takové zlevňování bude trvat, proto si užívejme těchto chvil a tankujme co možná nejvíce. Přece jenom ropa je stále dražší, a tak by se mělo využít toho, že benzin a nafta se koupí opravdu levně. Je však nutné zmínit, že se nevyplatí tankovat rozhodně v Praze, kde je bohužel nejdráž. Tam ceny klesají minimálním tempem. Mnoho řidičů si zde nižších cen ani nepovšimli.

Ceny klesly o několik haléřů, ovšem v konečném důsledku se jedná o znatelnou částku. Nafta poklesla na zhruba osmadvacet korun za litr, benzin se pohybuje v cenové hladině zhruba třicet korun za litr. Stále se ale jedná o přijatelnou hodnotu.