Finance

Slevy, akce výprodeje! Jak neutratit více, než je nutné

Tato tři slova nás velice lákají. Ženy rády nakupují, to je všeobecně známé. Možná je to proto, že také rády dobře vypadáme. Výprodeje jsou pro nás velkým lákadlem: jsou způsobem, jak nakoupit hodně za nízkou cenu. Ne vždy se přitom jedná o nemoderní nebo nekvalitní kousky, kterých se prodejci chtějí zbavit. Existují ale určité triky, s jejichž pomocí můžete nakoupit všechno, co potřebujete, a přitom neutratit zbytečně moc peněz! 

Po 40 minutách odejděte 

Na základě výzkumů je 40 minut dostatečný čas na to, abyste nakoupili všechno, co potřebujete. Po uplynutí tohoto časového období už jsme náchylnější podléhat iracionálním rozhodnutím. Činíme tak v důsledku našich emocí, které se po 40 minutách pro nás stanou tak silné, že jim nedokážeme odolat. Nákupní horečka tak končí prázdnou peněženkou a spoustou věcí, které ve skutečnosti ani nepotřebujete. 

Nová kolekce 

Nová kolekce je obvykle zboží, které je z celého obchodu nejdražší. Jakmile narazíme na kousek, který se nám líbí, je velice těžké si ho odříct. A proto si jej necháme, i přesto, že jsme chtěli nakoupit výhodně! Na tom, koupit si nové zboží není nic špatného, no ne? Avšak nevýhodou je, že věšáky s novou kolekcí jsou obvykle v blízkosti nebo hned vedle těch, které jsou ve výprodeji. Je to reklamní trik, abyste utratili více, než chcete. 

Buďte pozorní 

Ne vždy musí cena uvedená nad vystaveným zbožím (nebo pod ním) odpovídat ceně zboží, které jste si vybrali. Musíte být pozorní, protože často se před samotnou číslicí objevuje slovo „od“, které významně mění význam. Zatímco si myslíte, že nakupujete zboží za 100 Kč, může jít o zboží, které ve skutečnosti stojí několikanásobně více. Každé zboží ale musí být označenou cenou, takže si pečlivě pročtěte štítek na zboží. Vyplatí se také poctivě prostudovat podmínky akce (například 2+1 a jiné).