Finance

Jak ušetřit na letních radovánkách

Léto se řadí k těm ročním obdobím, během kterých utratíme nejvíce našich úspor. V těsném zákrytu je potom zima, kde se musíme starat o naše blízké tak, že jim kupujeme vánoční dárky, kterých je každým rokem víc. Než však přijde zima, zkusme na ni ušetřit tak, že se pokusíme ušetřit v létě. Sice dospělí normálně pracují, děti a studenti si vydělávají na brigádách, ale stále se jezdí na dovolenou, na výlety, na výšlapy. A všechno něco stojí. Proto jsme se rozhodli vypsat několik tipů, které pomohou i v létě něco ušetřit.

Naše tipy se vám budou hodit i ve chvíli, kdy potřebujete naspořit několik tisíc na letní dovolenou, která se blesku rychle blíží. Naše tipy pomůžou, jsou totiž velmi praktické.

Odpusťte si koupaliště

Koupaliště k létu patří stejně jako vysoké teploty, ale na druhou stranu se jedná o poměrně drahou záležitost. Pokud se raději rozhodnete okoupat se v bazénu na zahradě, uděláte lépe. A jestli bazén doma nemáte, ovlažte se studenou sprchou, která v létě postačí. Nemusíte navštěvovat letní koupaliště dnes a denně, vždyť to se na finanční stránce projeví, a to velmi výrazně. Koupaliště už dávno nejsou to nejlevnější, co vás v létě potká.

Užijte si dovolenou v Česku, ne v zahraničí

I když se ceny už vyrovnávají, stále se setkáme s levnější českou dovolenou než se zahraniční dovolenou. Pokud patříte k lidem, kteří jezdí na dovolenou každým rokem, letos preferujte tu českou například v horách nebo někde u pohoří. Právě v těchto místech se můžete vydat na výšlap či túru, která je samozřejmě zadarmo.

Kupujte vstupenky přes internet

Ať už půjdete do muzea nebo do zoo, vždy nakupujte vstupenky přes internet. Právě vstupenky koupené přes internet jsou mnohem levnější, většinou se slevy dotknou několika desítek procent. Zábavné instituce tak chtějí nalákat lidi na online nákupy, proto slevy nabízí. Byli bychom hloupí, kdybychom takových výhodných cen nevyužili!