Půjčky

Kdy je výhodnější si půjčit od bank?

Půjčky jsou běžnou součástí našich životů. Většinou si každý člověk minimálně jednou za život půjčí, a to na dům. Málokdo nosí u sebe několik milionů korun. Samozřejmě půjčit se dnes da takřka na cokoliv, přesto bychom si měli dávat pozor na to, na cos i půjčujeme. Není vhodné si půjčovat na všechno, přece jenom jsou věci, na které je lepší si našetřit (například na elektroniku). Je velká škoda, že jsme si zvykli na to mít věci hned, že už ani neumíme šetřit. Nicméně abychom neodbočili od tématu – pokud si chcete půjčit, poradíme vám, kdy je výhodné si půjčit od bank.

Dnes si můžete půjčit jak od bank, tak i od nebankovních institucí. Mnozí lidé se nebankovních půjček bojí, ale není skutečně třeba se bát. Vždyť právě nebankovní půjčky jsou v současné době mnohem výhodnější než bankovní, pokud si tedy potřebujete půjčit jen několik desítek tisíc korun.

Jestliže si potřebujete půjčit víc, je třeba zažádat o bankovní půjčku.

Když jsou bankovní půjčky nevyhnutelné

Doporučujeme sáhnout po bankovních půjčkách především tehdy, kdy jsou tyto půjčky nevyhnutelné. Jestliže si potřebujete půjčit několik stovek tisíc korun, je třeba zajít na banku, protože žádná nebankovní instituce vám tolik peněz nepůjčí.

U nebankovních institucí jsou jisté limity, které většinou dosahují několika desítek tisíc korun.

Na co se vyplatí vzít si bankovní půjčku?

Samozřejmě je mnoho věcí, na které se vyplatí vzít si bankovní půjčku. V první řadě je to dům, byt nebo nemovitost, tedy jinými slovy hypotéka. Tu vám žádná nebankovní instituce nedá. Pokud si potřebujete koupit pozemek nebo pokud si potřebujete půjčit na založení byznysu, i v tomto případě je lepší se obrátit na banku. Pokud však toužíte po novém telefonu nebo počítači, neblázněte – na takové věci si přece není potřeba půjčovat. Na takové věci si stačí našetřit.